Veletrh K 2016 je presentační jedničkou na trhu plastikářského, gumárenského a souvisejícího obalového průmyslu. Letos se bude konat v Düsseldorfu od 19. do 26. října a jako vždy jsou očekávány, kromě zajímavých standardních řešení, i oborové novinky. Široké portfolio tisku i dokončovacího zpracování flexibilních i dutých obalů představí na společné expozici hned dvě společnosti ze skupiny KBA.

Na K 2016 budou na společném stánku presentovat novinky Koenig & Bauer (KBA-Kammann GmbH) a KBA-FLEXOTECNICA SpA. Zatímco první společnost představí inovace z oblasti přímé dekorace dutých plastových obalů, druhá firma bude jen pár měsíců po premiéře světové novinky v podobě flexotiskového kotoučového stroje  NEO XD na Drupě, presentovat další novinku. Ta bude tentokrát z oblasti laminování. 

KBA-Kammann inovuje možnosti dekorace

KBA-Kammann GmbH patří k předním výrobcům horké ražby i sítotiskových a digitálních tiskových systémů pro přímou dekoraci luxusních dutých
obalů vyrobených ze skla, plastu nebo kovu. Na veletrhu firma představí novou produktovou řadu K20, která je nástupcem úspěšné série K1. Vedle vysoce kvalitativních již výše jmenovaných technologií se výrobce soustředil na inovace v automatizaci (nové kamerové systémy, přesnější ovládání registrů,roboty na vstupu i výstupu apod.)

KBA-FLEXOTECNICA představí tisk, lakování i laminaci

KBA-FLEXOTECNICA S.p.A. vedle flexotiskového stroje NEO XD, který mohli návštěvníci vidět již v červnu na Drupě, na K2016 bude presentovat svou žhavou novinku v oblasti laminace -  EVOLAM. Nový laminovací stroj, který umožňuje efektivnější využití  bezrozpouštědlových lepidel, se vyznačuje vysokým výkonem v kombinaci s nízkou spotřebou lepidla. Do budoucna společnost uvažuje o zavedení této technologie i UV či EB pro nátěry.