Poslední říjnový týden se po 4 letech konal opět jeden z nejdůležitějších veletrhů pro obalový a zpracovatelský sektor. Na veletrhu PACK EXPO CHICAGO bylo představeno mnoho novinek a mezi nimi i inovativní řešení Robopac a OCME.

 

Mezi špičkovými technologiemi v oblasti ovinovaček (Stretch Wrappers) byl součástí stánku i Robot S7. Jedná se o superflexibilní, samohybný a samostatný stojan s stretch fólií a technologií R-Connect, v souladu se všemi požadavky Industry 4.0, který je ideální pro manipulaci s produkty jakékoli velikosti, tvaru a hmotnosti.

Novinky se představují

Velké uplatnění pro plně automatické balení palet čeká určitě i na Technoplat, který je možné zaimplementovat na konec balicího cyklu.  Jako ideální řešení pro stabilizaci nestabilních a těžkých břemen je doporučován Masterwrap HD, tedy poloautomatický ovinovací stroj s otočným ramenem. K novinkám patří horizontální strečová ovinovačka Orbit R s otočným prstencem, se kterou lze pracovat samostatně či opět v lince. Technologie byla navržena tak, aby rychle a efektivně manipulovala s podlouhlými výrobky, jako jsou dveře, okna, skříně, hliníkové výlisky apod.

Nechyběly ani živé ukázky strojů

Přímo z americké produkce pochází LT Automatic Stretch Wrapper, balicí stroj, který je se svým umožňuje jak vysokou kvalitu, tak i výkon (40 paleti/hod.), to vše ve spojení s nižší spotřebou fólie a větší bezpečností pro obsluhu.

Stánek patřil velikostně k větším a uvedené technologie nebyly jedinými. Na stánku nechyběly ani živé ukázky modulárního Prasmatic TC s rychlou změnou formátu a výrobou mezi 35 a 85 baleními za minutu, či technologie Sotemapack, která je dostupná v různé konfiguraci, a zvláště vhodná pro manipulaci s produkty, jako jsou flexibilní sáčky apod.