Toto obalové řešení je vyrobeno z papíru. Z kvalitního, výhradně primárního vlákna s extrémně vysokou roztažností a s hvězdnou ambicí usadit se i v oblastech, kde v současnosti dominují plasty. My jsme jej pro vás objevili na veletrhu FachPack v Norimberku.

Jedná se o převratnou o novinku díky neotřelé vnější podobě a také díky zajímavému způsobu zpracování. 

FreeFormPack®

Zpracování probíhá na speciálním stroji společnosti Curti a je možné dvěma odlišnými způsoby. Při prvním je možné embosovat (upravit ražbou) ještě plochý arch substrátu.

Při druhém způsobu se svařením vytvoří válcovitý obal, respektive nádoba a ta se teprve následně formuje tlakovým vzduchem do finální požadované podoby a kopíruje tvar formy.

Hrboly výstupy záhyby rýhy siluety textury

Jedná se o celosvětové prvenství zpracování papíru do balení válcového tvaru.  Finální produkt je potažen polyetylenovou vrstvou. Vnější podoba může být velmi různorodá a pomáhá odlišit se od výrobků konkurence. Hlavní roli zde hraje kromě zraku také hmat a vyráběné tvary a textury z tohoto obnovitelného zdroje jsou opravdu nekonečné. Lze si vytvořit vizuálně jedinečné tvary a siluety při současném zachování přírodního a nadstandardního hmatového pocitu z papírového materiálu. Povrchy finálního produktu dalece překračují možnosti pravidelných kartonů, stejně jako plastových nádob.

100 a 1 způsob zavírání

Funkčnost obalového řešení lze dále zvýšit s praktickými uzávěry pro nabírání, výdej a nalévání, včetně vhodného těsnění. Způsoby dávkování a uzavření můžou být následně individuálně vyvíjeny společně s požadavky vlastníka značky. Obaly jsou vždy detailně zpracovány a poskytují optimální ochranu pro zboží, které chrání, přepravují, nebo mu dávají tvar. Uzávěry mohou být vyrobeny jak z papíru a plastu.

Více informací zde.