V polovině dubna proběhl jeden z prvních  postpandemických mezinárodních veletrhů pro plastikářský a gumárenský průmysl, CHINAPLAS 2021. A ukazuje se, že i když svět zvládá online prostředí, veletrhy jsou stále přitažlivější v reálu. Veletrh je organizátory, vystavovateli i návštěvníky hodnocen jako jednoznačně úspěšný.

 

Vedle post pandemické premiéry, bylo i poprvé, co se CHINAPLAS konal v Shenzhenu. Díky výstavní ploše 350 000 čtverečních metrů přilákal CHINAPLAS 2021 k účasti 3 576 předních vystavovatelů ze 41 zemí a regionů a 152 134 odborných návštěvníků z 85 zemí a regionů! Mezi návštěvníky bylo 2363 z Hongkongu, Macaa, Tchaj-wanu a ze zámoří.

 

Design, technologie i recyklace

Jako na každém veletrhu mezinárodního statusu, ani na letošním CHINAPLAS nechyběly nové technologie, zajímavá řešení či doprovodné akce. K zajímavým patřilo i SciXplore Forum či Tech Talk. Nechyběly ani presentace se zaměřením na Design&Inovace či recyklaci.

Příští duben opět na živo!

CHINAPLAS 2021 tedy v dubnu dospěl k svému úspěšnému závěru. A organizátoři se těší na další ročník. Ten by se měl konat ve dnech 25. - 28. dubna 2022 v Národním výstavním a kongresovém centru v Hongqiao, Šanghaj, Čína. V případě příznivého vývoje ústupu COVID 19, se dá předpokládat, že bude ještě úspěšnější než ten letošní.