Konstruktéři fixací z pěnových plastů čelí často nedostatku informací k nabízeným materiálům, z nichž navrhují fixace. Nemají o pěnách k dispozici potřebné (často dokonce žádné) údaje, a ani nevědí, na co by se měli od dodavatelů pěnových materiálů vyžadovat.

Kvalitních dodavatelů poskytujících kvalitní materiály i kvalitní informace o vlastnostech těchto materiálů je na českém trhu jako šafránu.

Získat, ale zejména udržet si zákazníka není jenom dílem nabubřelé nabídkové propagandy, ale také i dostupnost konkrétních dat, přehledů a technických listů.

V rámci CS Packagiing Conference (27.11.2014) se Václav Doležal ve své přednášce zaměří  především na mechanické vlastnosti pěn, jejich znalost je pro správnou aplikaci důležitá.

Ve své přednášce vysvětlí, které mechanické vlastnosti pěn jsou důležité, jak se měří a pod jakým názvem je najdou v katalogovém listu.

Také se zmíní o pádových křivkách, co vyjadřují a jak se v nich orientovat. Třešničkou na dortu jsou programy, které usnadňují hledání optimálního druhu pěny a její tloušťky.