Španělská společnost Pujolasos patří k průkopníkům v oblasti designu a výroby udržitelných dřevěných obalů pro kosmetický průmysl.  Součástí portfolia ochranného brandu Matsos® jsou inovační řešení (Renew), která jsou založena na výrobě z průmyslového odpadu

 

Matsos® je značkou, která se zavázala od počátku vytvářet udržitelná řešení prostřednictvím inovací, opětovného použití a cirkulární ekonomiky s cílem podporovat odpovědné a ekologické chování spotřebitelů.

 

Transformace průmyslového odpadu do uzávěrů pro parfumérie

To, co dělá inovace „Renew“ skutečně průlomovým řešením, je technologická schopnost přeměnit odpad z jednoho z nejvíce znečišťujících průmyslových odvětví na světě na vysoce kvalitní uzávěry parfémů. Výsledkem výsledného designu je propojení módy a luxusní parfumerie.

 

Recyklace ve znamení módy

Každý uzávěr je v podstatě mistrovským dílem, které vypráví jedinečný příběh. Zároveň tyto uzávěry vyrobené z recyklovaných materiálů, jako je textil, kůže, dřevo a korek, představují skutečný závazek k udržitelnosti a oběhovému hospodářství. Využitím uzávěrů tohoto typu dochází ke snižování množství odpadu a v konečném důsledku i k ochraně naši drahocenné planety.