Na konci týdne se ohlédneme za cenami, které byly uděleny v různých světových soutěžích. Design, kvalita materiálu, kvalita tisku, udržitelnost – to je jen část kritérií, podle kterých se rozhodovalo. Třeba se bude jednat alespoň o malou inspiraci pro přihlašovatele do naší nejvyšší prestižní národní soutěže Obal roku, jehož květnový termín se již kvapem blíží.

  Velkým úspěchem pro společnost DS Smith skončila soutěž EFIA PRINT AWARDS, kterou pořádala Evropská flexotisková asociace (European Flexographic Industry Association  - EFIA). DS Smith zde získala 16 cen, 15 z nich pro závody ve Velké Británii, 1 pro Německo. Inovativní řešení ve spojení s brilantním flexotiskovým potiskem oslovilo nejenom porotu, ale jistě i zákazníky DS Smith.

Jak se posunout k úspěchu? – výrazným obalem

Dvě ceny American Graphic Design Awards získala kreativní agentura Anthem, která se vedle designu a péče o značky, věnuje i reklamním kampaním apod. Společnost si je dobře vědoma, žed obalů, který vytváří emocionální vztah se spotřebiteli, může výrazně posunout značku k úspěchu na přeplněném trhu. Oceněné obaly byly tentokrát ve stylu soudobě pojatého svěžího retro.

Zlato za udržitelný obal

  TC Transcontinental Packaging  „zabodoval“  na soutěži 2018 FLEXIBLE PACKAGING ACHIEVEMENT AWARDS a to tak výrazně, že za svůj biodegradabilní obal na arašídy, získal hned cenu nejvyšší, tedy v oblasti udržitelnosti (Gold award for Sustainability). Nový kompostovatelný arašídový sáček nahrazuje stávající laminovaný polypropylenový obal. Nová alternativa je dvouvrtvý materiál, kde obě vrstvy jsou tvořeny z certifikovaných kompostovatelných materiálů.