Etikety tvoří významnou součást obalu. Často bývají nejenom nosným informačním prvkem, ale i designově výraznou součástí, která komunikuje balený produkt. Vedle kvalitní grafiky, je však nutná i kvalitní příprava etikety a následně její realizace, tedy aplikace na obal. Zpracovatelé etiket k práci s nimi používají i různé SW. Jednu z novinek uvedl na trh i Label Traxx MIS.

Label Traxx MIS se zúčastní ve dnech 20. -23. března konference Xeikon Café v Belgii. Na konferenci jsou prezentovány trendy v oboru, nejlepší postupy a odborné názory na současné a budoucí problémy především ve spojení s digitální výrobou (hlavně tiskem) obalů. Na této konferenci společnost zároveň i představí novou verzi SW Label Traxx. SW je možné zaintegrovat i s dalšími používanými aplikacemi, jako je např. Esko Automation Engine a Hybrid Cloudflow. Účastníci konference budou také moci vidět nově spuštěný modul Siteline (také od Label Traxx) - webové rozhraní, které je plně integrováno se SW Label Traxx a umožňuje koncovým uživatelům umístit opakované objednávky online.

Práce s etiketou v reálném čase

Label Traxx je jednoduchý a uživatelsky přátelský systém záznamu dat, který navíc maximálně eliminuje časově náročné dvojité zadávání dat. Pomocí Label Traxx je možné i sledovat informace o nákladech práce v reálném čase, takže lze následně analyzovat, jak moc jsou příslušné digitální úlohy výhodné, a uživatelé technologie Xeikon mohou také v rámci této analýzy dostávat údaje o využití toneru z tisku.

Etiketa a mrazák

Velkým problémem bývá etiketa aplikována na produkt, který vyžaduje teplotní zátěž. Novinkou posledního zimního měsíce je akrylátové lepidlo RP48 AT (All-Temperature), které uvedla n atrh společnost UPM Raflatac. Lepidlo je voděodolné, s dobrou přilnavostí v širokém teplotním rozmezí na povrch obalu. Lepidlo je transparentní a zaručuje dobrou čitelnost textu na etiketě. RP48 AT lze dobře používat s fóliovými materiály UPM Raflatac PP White FTC 60 nebo PP Clear FTC 50.