Trh s In mould etiketami roste. Etikety poskytují obalům i dalším produktům řadu benefitů, v neposlední řadě i to, že etiketě, díky tomu, že tvoří jednu část s výrobkem (je ve formě při výrobě „zalita“ identickým plastem) prakticky nehrozí poškození. Výroba a aplikace IML klade nároky na poskytovatele technologií i barev. Nové barvy pro IML nyní uvedla na trh společnost Flint Group.

Firma Flint Group je druhým největším výrobcem tiskových barev na světě. Vznikla sloučením firem Akzo Nobel Inks, BASF K+E a Flint Schmidt. Společnost Flint Group, která patří celosvětově k absolutní špičce v oblasti tiskových barev, image transfer produktů a pigmentů, stejně jako dalších potřeb polygrafického průmyslu.  Má zastoupení téměř ve všech zemích světa, včetně ČR (zde ji zastupuje SUCHÁNEK CNI s.r.o.).

IML stále oblíbené

Za posledních 5 až 6 let celosvětová produkce In-mouldových produktů vzrostla přibližně o 4% ročně, částečně díky schopnosti technologie zvýšit viditelnost produktu a identifikaci značky na trhu. Nejnovější z řady produktů, které má společnost Flint Group ve svém portfoliu, především pro trh s ofsetovým tiskem, je Novastar® D 2000 IML BIO.

Bez minerálních olejů

Novastar® D 2000 IML BIO je barva, která neobsahuje minerální oleje, má nízkou migraci a je určena pro tisk etiket bez přímého kontaktu s potravinami. Barva je certifikovaná podle ISO 12647-2 a je zvláště vhodná pro tisk na metalizovaný papír a jiné nesavé podklady. V kombinaci s rychlým oxidačním sušením má dobrou schopnost potiskovat folie s vynikající ostrostí bodů.