JaroslavNovák druhý zlevaSlavnostním zarytím do země se14. července 2014 oficiálně rozeběhly stavební na přístavbě, čímž se podstatně zvětší stávající Technologické centrum ARBURG (ATC) v Brně o téměř 600 m2, tedy na plochu více než 1 600 m2.

Ze slavnostního zahájení stavby, zleva doprava: Pavel Kučera, Archstudio,  Jaroslav Novák, ředitel brněnského závodu ARBURG, Martina Horňáková a Pavel Velecký ze stavební firmy 3V&H.

Více místa pro komplexní zařízení 
Nové kapacity jsou potřebné především vzhledem k neustále rostoucí poptávce po výrobních jednotkách přizpůsobených potřebě zákazníka. „Již několik let zaznamenáváme zvýšenou poptávku v oblastech automatizace a dodávek zařízení na klíč. Její nárůst je mezi deseti a patnácti procenty ročně,“ oznamuje s radostí Jaroslav Novák, jednatel společnosti Arburg, s.r.o., předního světového výrobce vstřikolisů.

Dokončení se očekává začátkem roku 2015
Nové prostory budou připraveny k nastěhování začátkem roku 2015 a poskytnou výrazné výhody: Díky rozšíření kapacit bude i do budoucna dostatek místa na to, aby zde byli schopni montovat, testovat a optimalizovat tři automatizované výrobní jednotky. Tím se v budoucnu zkrátí i dodací lhůty. Navíc tak zákazníci mají možnost podívat se na různé praktické ukázky aktuálního stavu automatizační techniky.

Obalový průmysl

ARBURG je významným dodavatelem vstřikovacích strojů na výrobu obalů, na obrázku nahoře je zařízení pro vstřikování IML kelímků a kyblíků.