Bemis North America (Bemis Company, Inc.) obdržel celkem 5 cen od FPA (Flexible Packaging Association). O tom, že se svými obaly zaujal, svědčí nejenom množství, ale i kvalita cen. Společnost získala v různých kategoriích tři zlaté, jednu stříbrnou i nejvyšší ocenění  “Best in Show”. Ocenění získaly flexibilní obaly na rajčatové omáčky.

Bemis spolupracuje na vývoji obalů se svými klienty z potravinářského sektoru.  Bemis North America patří do skupiny Bemis Company, Inc., která v současnosti má po světě rozmístěno 59 závodů, ve kterých zaměstnává 17 000 zaměstnanců.

Na soutěži byla velká konkurence

Do letošního ročníku FPA awards bylo přihlášeno 152 exponátů z celého světa, oceněno jich bylo celkově 75, z nich však pouze 29 dostalo ocenění FPA Flexible Packaging Achievement Awards.

Nový formát obalu kopíruje moderní životní styl

Sada oceněných obalů je určena na rajčatové omáčky Hunt’s Recipe Ready. Koncept nahrazuje až dosud tradiční obal v podobě plechovky.  Novinkou je i obsah, který je přesně na 2 polévkové lžíce (tedy 1 porci). Na rozdíl od konzervy je obal mnohem lehčí, spotřebitel se do něho dostane snadno – natržením sáčku.  Ve srovnání s kovovým materiálem, jeho hmotností a průběhem výroby, došlo v této koncepci ke snížení emisí CO2 na 93%.