Digitální tiskový systém Heidelberg Primefire 106 společně s kontrolním systémem Prinect Press Center XL 2 byl oceněn na iF Design Award 2017. Oba systémy byly presentovány poprvé na loňské Drupě. Letos byly oceněny nejenom kvůli technologickému provedení či inovativním prvkům, které zákazníkovi přináší řadu benefitů, ale i i díky zapojení vynikajícího průmyslového designu.

Společnost Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) se již dávno nesoustředí pouze na ofsetový tisk a s ním související produkci. Podobně jako i další globální velcí výrobci rozšířila firma svou nabídku i do oblasti digitalizace. Výhody kvalit ofsetu a digitálního tisku jsou presentovány na nejmodernějším digitálním řešení Primefire 106.

Výrazný design tiskového stroje

K usnadnění ovládání a chodu stroje přispívá i výrazný a přitom velice ergonomický design. Heidelberg Primefire 106 je prvním průmyslovým digitálním strojem určeným pro formát B1. Flexibilita digitálního tisku je zde v kombinaci se spolehlivostí a přesností ofsetové kvality. Průmyslový design stroje vychází z tiskové platformy Speedmaster XL106.

Designová propracovanost kontrolního zařízení

I kontrolní systém Prinect Press Center XL 2 se vyznačuje pokročilou ekonomičností řešení. Jedná se o novou generaci kontrolního řízení vyznačující se čistými geometriemi tvarů. Funkce a případný dialog lze snadno vyvolat na panelu vysokého rozlišení (Wallscreen XL). Patentovaný asistenční systém Intellistart 2 generuje všechny kroky potřebné ke změně zakázky.

Především díky designovým přínosným inovacím získala obě řešení ocenění na International Forum Design (iF), konaném letos v Hanoveru.