Ve společnosti Eberle Druck (Rattpack Group) mají se stroji od KBA velmi dobré zkušenosti již řadu let. KBA Rapida 75 byla v závodě instalována již v roce 2011. Tisk ve výborné kvalitě byl realizován na papírech i lepenkách ve čtyřsměnných provozech. V současnosti se společnost z důvodu rozšíření svých kapacit rozhodla pro zakoupení stroje nové generace, KBA Rapida 75 Pro.

Nová KBA Rapida 75 Pro je šestibarevná a odborná veřejnost ji mohla vidět na obřím stánku KBA v loňském roce na veletrhu Drupa. Stroj je ideálně vybaven pro tisk farmaceutického balení v malých sériích.

Rapida 75 Pro pracuje za dva

Po pouhých osmi měsících provozu, ekonomická čísla dokazují, že investice do Rapida 75 PRO se rozhodně vyplatila. Benefitem jsou především dramaticky zkrácené přípravné časy – ty jsou nyní pouhých pět minut ve srovnání s 15-20 minut s předchozím tiskovým strojem. Produktivitu se podařilo zvýšit o zhruba 30 %.

Kontrolní systém a optimalizace

Díky kontrolnímu systému QualiTronic ColorControl bylo dosaženo významného snížení odpadu. Vzhledem k tomu, že ve farmaceutickém balení je až 60 procent přímých barev, hraje velkou roli i tato úspora, navíc na větší formát lze optimálněji rozložit standardní produkci.