Vylepšení uživatelského pohodlí, šetrnost ke klimatu, snížení hmotnosti a materiálu  - to vše jsou současné požadavky na uzavírací systémy současnosti a blízké budoucnosti. BERICAP bude vystavovat svá řešení, která již dnes tyto požadavky splňují na veletrhu Drinktec (stánek 375 v hale C5), který se bude konat v Mnichově od 12. do 16. září 2022.  

 

BERICAP se již dávno zavázal k „ECOnvenience“, tedy k produkci, která koresponduje jak s ekologickými, tak i spotřebitelskými požadavky.  Produkce společnosti je zaměřena zejména na uživatelsky přívětivé a zdroje šetřící uzavírací systémy, jako jsou zakomponované uzávěry, sportovní uzávěry a další typy speciálních uzavíracích systémů.  

 

Upevnitelné uzávěry jsou udržitelné a uživatelsky přívětivé

Podle spotřebitelské studie o zaintegrovaných uzávěrech, většina dotázaných spotřebitelů hodnotila „připoutané“ uzávěry BERICAP – které se nazývají ClipAside – pozitivněji než běžné uzávěry. Důvodem je především možnost jejich intuitivní manipulace, úhel otevření 180 stupňů a skutečnost, že jsou velmi hygienické. Kromě souladu se směrnicí EU 2019/904 pro zlepšení recyklačního výkonu mohou výrobci nápojů, kteří brzy přejdou na ClipAside, zvýšit přitažlivost své značky a zlepšit loajalitu zákazníků. Společnost BERICAP navrhla ClipAside tak, aby umožnila zákazníkům připravit se na rychlý a jednoduchý přechod na zaintegrované uzávěry a zároveň pokračovat ve výrobě uzávěrů se současnou geometrií (nebo vyrábět oba typy současně). Díky konstrukci, je možné na plnicích linkách pohodlně přepínat mezi uzavíráním standardními i „připoutanými“ uzávěry bez nutnosti jakýchkoli úprav.

 

Šetřit zdroje – méně je více

BERICAP prosazuje iniciativy v oblasti nízké hmotnosti napříč všemi kategoriemi produktů, protože snížení hmotnosti a materiálu zlepšuje udržitelnost celého životního cyklu produkce. Tyto iniciativy zahrnují vývoj nových norem hrdla, které snižují požadavky na materiál lahví a uzávěrů, a také neustálou optimalizaci designu uzávěrů ve spojení s vývojem standardů hrdla. Společnost sehrála klíčovou roli ve vývoji hmotnosti a úspory materiálu od standardní povrchové úpravy krku PCO 1810 až po PCO 1881 a naposledy nový GME 30.40. BERICAP aktuálně pracuje na další generaci ClipAside pro povrchovou úpravu krku GME 30.40, což představuje další výrazné snížení hmotnosti oproti nedávno uvedené verzi.

 

Dynamické sportovní uzávěry – doma nebo na cestách

Stávající bezpečný a snadno použitelný program sportovního uzávěru BERICAP pro produkty na cesty, který již zahrnuje Thumb’Up a Crystal, byl rozšířen o nové modely Mayence a Biarritz a také prémiový uzávěr Monet. Všechny sportovní uzávěry BERICAP jsou vyrobeny z HDPE/PP materiálů a mají velký otvor pro lepší zážitek z pití. Jednodílný BERICAP Biarritz spojuje moderní design s intuitivním ovládáním a je vhodný pro suché i mokré aseptické plnění. Dvoudílný sportovní uzávěr BERICAP Mayence může mít dvoubarevné provedení a je vhodný pro mokré aseptické plnění. BERICAP Monet, dvoudílný suchý a mokrý, asepticky plněný prémiový uzávěr, je vybaven vysoce viditelným kroužkem proti neoprávněné manipulaci různé barvy mezi tělem a uzávěrem – a výrazné okénko na uzávěru jasně ukazuje, zda uzávěr již byl uzavřen.