Spojením dvou trendy témat - biodegradabilního materiálu a jednoporcového obalu, vznikl nový koncept biodegradabilních kapslí hned na celou řadu produktů ve formě prášku, tablet či granulátu. Nový typ Spongy kapslí navíc produkty udržuje v suchém prostředí, material je tedy vhodný i k absorbci případné vlhkosti.

Biodegradabilní materiály, patří mezi plasty, které jsou získávány z přírodních zdrojů. Na rozdíl od oxodegradabilních plastů, které se také řadí k bioplastům, ale svou podstatou vychází z výroby z ropných derivátů s přídavkem různých typů aditiv, které urychlují jejich rozpad v přírodě při běžném slunečním záření.

Spongy kapslemi proti vlhkosti

Nový jednoporcový obal, kapsle Spongy, je vhodný pro balení práškovitých i granulovaných substrátů. Výhodou materiálu je, že absorbuje vlhkost, takže i při skladování ve vlhkém prostředí, produkty nejsou vlhkostí ohroženy.

Škrob, tentokrát bramborový

K výrobě kapslí byly použity přírodní zdroje (bramborový škrob). O vhodnosti přírodního plně recyklovatelného materiálu byl vydán atest belgické zkušebny IBE-BVI Institute.

Více o konceptu, který má ambice být obalem nejenom v oblasti potravin, ale i farmacie či kosmetiky, lze nalézt zde.