Ve dnech 18. - 19. 10. 2017 se v hotelu Kraví Hora v Bořeticích uskuteční podzimní specializovaná konference flexotiskové odborné skupiny CFTA, Společnosti tisku, s aktuálním tématem Flexotisk od A do Z. Na konferenci se její účastníci mohou seznámit s nejnovějšími trendy ve flexotisku. Chybět však nebude ani další, s flexotiskem související, tématika.

Impulsy a podněty k založení příslušné odborné skupiny pro flexotisk v Československu se objevily v devadesátých letech minulého století. V současné době CFTA vedle organizování mezinárodních konferencí, odborných seminářů a poradenské činnosti úzce spolupracuje i se školstvím, především s katedrou polygrafie Univerzity v Pardubicích.

Flexotisk a obaly

Flexotisk  nachází své uplatnění především při potisku všech typů obalů, vlnité lepenky, odnosných tašek, odpadových pytlů, flexibilních plastových obalů, etiket atd. V současnosti se z flexotisku stala dominantní tisková technika pro potisk obalů a etiket.

Program od A až do Z

Na konferenci nebudou chybět presentace na téma přípravy a výroby štočků/tiskových desek, včetně představení nové generace desek či celých komplexních technologických postupů. Celý blok bude věnován i důležité problematice montáže. A chybět nebude ani oblast výrobní, se zaměřením na barevnost a stabilitu tisku.

2. den konání konference je pro zájemce připravena exkurze ke známému výrobci skleněných obalů, společnosti Vetropack.

Celý program i přihlášku na tuto akci najdete zde