Společnost Mondi patří k leaderům na trhu ve výrobě papírů i následném zpracování na papírové pytle. S kvalitními pytli z Mondi se lze setkat jak v oblasti stavebnictví, tak i potravinářství atd.  Novinkou v oblasti balení je nový typ pytle z jedinečné papírové řady Advantage Semi Extensible White Print, který je využíván jako obal na výběrové krmivo především na koně.

Společnost Mondi  spolupracuje s předním výrobcem na koňskou stravu, firmou HAVEN Horsefeed, již přes 20 let. Spolupráce nyní pokračuje i ve výrobě inovovaného typu pytle na novou řadu zdravého zvířecího krmiva.

Prémiový pytel pro prémiový produkt

V roce 2016 HAVENS uvedl na trh nové (hned od počátku odbornou veřejností oceňované krmivo) pro koně a poníky, které trpí trávicími problémy nebo žaludečními vředy. Krmivo prodává pod značkou GASTRO+.  Od počátku chtěla společnost HAVENS nový výrobek uvést na trh odděleně od stávajícího portfolia. Aby zvýšila povědomí o kvalitním produktu, hledala typ jedinečného řešení balení a papíru, které by umožnilo propagaci produktu, jeho kvality a designu značky. Volbou se stal nový pytel z Mondi.

Potiskovatelnost ruku v ruce s pevností

Advantage Semi Extensible White Print nabízí vynikající potiskovatelnost v segmentu papírového kraftového papíru a současně umožňuje jednoduché složení pytlů s vyšší pevností. Tato třída papírů rovněž snižuje spotřebu tiskových barev díky jedinečnému povrchu, který absorbuje méně barvy než srovnatelné papíry. Rovněž umožňuje použití papíru s nižší plošnou hmotností jako vnitřní vrstvy. V důsledku toho se jedná i o nákladově efektivnější řešení.

Papír je vyráběn na PM7 ve Štětí

 Výhodou Semi Extensible White Print se vyrábí na nejmodernějším papírenském stroji PM7 u válce Mondi Štětí v České republice. Jedná se o kalandrovaný rozšiřitelný kraftový papír na sáčky, který spojuje vysokou absorpci tahové energie (TEA) a velmi dobrou funkčnost s vynikajícím potiskem hladkého papíru.