Brau Beviale 2014 – letošního ročníku nejvýznamnější mezinárodní výstavy pro nápojový průmysl se zúčastní 1300 vystavovatelů, kteří představí širokou škálu vysoce kvalitních surovin pro výrobu nápojů, inovativní technologie, efektivní logistiku i zajímavé marketingové nápady. Očekává se příchod 33,000 návštěvníků. A to není vše!

Letošní BrauBeviale se stalo platformou pro předávání ocenění německé soutěže Deutche Verpakungspreis 2014 / German Packaging Award 2014.  Do soutěže bylo přihlášeno 230 exponátů  z 10 zemí. Porota nominovala 61 novinek.

Mezi nominované inovace patří také tři nápojové obaly:

Pierre Lecata – skleněná karafa ze Stölze-Oberglas GmbH

Porota primárně ocenila design karafy a jeho provedení: funkčnost a excelentní vzhled.

Natural Multipack TM z NMP Systems GmbH (KHS Group)

Six pack je chytře slepen pomocí malých lepících bodů díky nimž nepotřebuje žádné jiné skupinové balení.

True Fruits Juice z true fruit GmbH

Porotu nejvíc oslovil zajímavý tvar skleněné lahve, který navozuje pocit svěžesti balených výrobků. Tento dojem posiluje vysoce kvalitní keramický tisk.

Vítězové soutěže budou vyhlášení 11. 11. Ve 14 hod. Přehled všech nominovaných nalezenete na www.packagingaward.de

Během bohatého doprovodného programu, jehož součástí je BrauBeviale Forum promluví nápojoví odborníci jako Charlie Papazian (Brewers Association), Jan Lichota (Brewers of Europe) a Marc Rauschmann (Braufactum). Manfred Mödiner (BierConvent International) představí nového průvodce „Sustainability in Craft Breweries“, která se zaměřuje na udržitelnost výroby zejména v malých a středně velkých pivovarech.