Prestižní mezinárodní cena obalového designu a technologií, WorldStar Packaging Awards 2024, již zná své vítěze. V silné mezinárodní konkurenci uspěl i THIMM a získal ocenění v kategorii potraviny s obalem díky originálnímu konceptu Když zavoní Romadur. Navázal tak na své úspěchy z minulých let a potvrdil, že patří mezi světovou špičku v oblasti obalových materiálů.

 

„Letošní ročník byl skutečně mimořádný. Výhra v tak silné mezinárodní konkurenci je pro nás obrovským úspěchem. Dlouhodobě sázíme hlavně na inovace a ekologické obalové materiály. V případě obalu pro Romadur jsme se proto soustředili hlavně na udržitelnost použitých materiálů, funkčnost a originální vzhled. Chtěl bych moc poděkovat kolegům, kteří se na tomto úspěšném projektu podíleli. Vždy se snažíme přicházet s aktuálními trendy v oboru, ” říká generální ředitel a jednatel THIMMu Martin Hejl a dodává, že se společnost v soutěži WorldStar umisťuje pravidelně už dvě dekády. Přední příčky obsadila například také v roce 2021 a 2022.

 

Romadur ve znamení obalové inovace

Ocenění WorldStar udílí už od roku 1970 společnost World Packaging Organisation (WPO), která se dlouhodobě zaměřuje na rozvoj obalových technologií a pomáhá také optimalizovat samotnou distribuci a konverzaci potravin.  Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 435 obalových návrhů ze 41 zemí. Ocenění si nakonec odneslo 214 soutěžících. Nejvíce ocenění si odneslo Japonsko, Německo, Austrálie a Nový Zéland. Z České republiky a Slovenska letos bodovalo a cenu si odneslo 10 obalových řešení.

Obal sýru Romadur je navržený pro elegantní, praktickou a udržitelnou prezentaci produktu: „Cílem bylo představit skutečně inovativní obalové řešení. Obal byl tak pečlivě navržen nejen pro dokonalé rozpečení sýra, ale také pro pohodlnou konzumaci a jedinečnou prezentaci samotného produktu,” uvedl Martin Hejl.

Funkce moderního obalu splněny

Kromě funkčnosti a praktičnosti je obal šetrný také k životnímu prostředí. Vyroben je totiž z vlnité lepenky, která patří k nejvíce recyklovaným materiálům v Evropě.  THIMM se nejnovějším trendům a technologiím v oblasti obalů, které jsou v souladu se životním prostředím věnuje dlouhodobě. Ve svém závodě ve Všetatech neustále inovuje nejen své výrobní procesy, ale také samotné vlastnosti obalů.