Mezinárodní cena obalového designu a technologií, prestižní WorldStar Packaging Awards, již zná své vítěze. Z České republiky a Slovenska cenu letos získalo celkem 10 obalových řešení. Ocenění WorldStar funguje od roku 1970 a organizuje ho společnost World Packaging Organisation (WPO), která dlouhodobě pracuje na rozvoji obalových technologií a mimo jiné pomáhá i optimalizovat konzervaci a distribuci potravin. Do soutěže se letos přihlásilo 435 obalových návrhů z 41 zemí.

 

   "Velmi mě těší, že čeští a slovenští designéři obalů získali v této mezinárodní soutěži uznání a ocenění. Je to nejen odměna za jejich tvrdou práci a kreativitu, ale jde i o důkaz, že dokážeme vytvořit design na světové úrovni. Toto ocenění jasně ukazuje, že naše malé země mohou v oblasti obalového designu sehrát významnou roli, a to je něco, na co můžeme být právem hrdí. Naši designéři jsou skutečnou inspirací, moc jim gratulujeme," říká Iva Werbynská, generální ředitelka Obalového institutu Syba. Institut Syba u nás a na Slovensku sdružuje firmy a odborníky zabývající se obalovou technikou a je zároveň i členem WPO.

 

Ceny WorldStar Packaging Awards 2024 získávají z Česka a Slovenska následující obalová řešení:

 • Obalové řešení Adapt od společnosti Van de Velde Packaging Unipap
 • PE monostrukturový bariérový laminát od společnosti Chemosvit Folie
 • Medovník - sladké úspory od společnosti Smurfit Kappa
 • Obalové řešení "Když zavoní Romadur" pro společnost Madeta od společnosti THIMM
 • Obalové řešení na jogurt Pierot (Olma) od společnosti Greiner Packaging Slušovice
 • Etikety na ovocné destiláty Rýdzi od společnosti Etiflex
 • Etikety na ovocné a bylinné destiláty Dlabka Distillery od společnosti Etiflex
 • Přepravní obal pro plechovky (SIX-PACK) od společnosti RB Trading Europe
 • Obalové řešení Hrebeň riadenia od společnosti Tri-Wall Slovakia s.r.o.
 • Obalové řešení PEG P.ACK od společnosti Van de Velde Packaging Unipap

  VŠEM OCENĚNÝM GRATULUJEME!

   

  Oceněné z Česka a na Slovensku si můžete prohlédnout na webu - https://obalroku.cz/cs/ocenene/worldstar/2024

 

   Hodnocení poroty WorldStar proběhlo ve dvou fázích. Online porotu letos tvořilo 48 mezinárodních soudců z celého světa, kteří se celé dva týdny velmi důkladně zabývali všemi soutěžními návrhy. Poté se všichni soudci virtuálně sešli a diskutovali o vybraných vítězích. Slavnostní udílení cen se bude konat 15. června 2024 v Bangkoku (Thajsko) během veletrhu ProPak Asia. Na galavečeru budou vyhlášení i vítězové speciálních kategoriích – President’s Award, Sustainability Award, Marketing Award a Packaging that Saves Food Award.

 

 

Další informace o soutěži najdete na www.syba.cz či na www.worldstar.org. 

 

 

 

O Obalovém institutu SYBA

Obalový institut SYBA sdružuje a prosazuje zájmy subjektů činných v sektoru balení, obalů, obalových prostředků, balicích materiálů, balicích strojů a také zájmy výrobců baleného zboží týkající se balení. Jedná se o sdružení firem a odborníků, kteří se podílejí na vývoji, výrobě
a využívání obalů a obalových materiálů. Tento institut funguje jako platforma pro sdílení informací, vzdělávání, podporu inovací a spolupráce mezi různými aktéry v obalovém průmyslu.