vartaBBalení tablet léčivých přípravků do blistrů je jedním z hlavních proudů používání tohoto progresivního typu spotřebitelských obalů. Dobrá vzájemná relace mechanických vlastností obalu a baleného produktu: samotný blistr – tuhá plastová (nejčastěji PVC) fólie, uzavřený lakovanou flexibilní hliníkovou fólií a tuhá tableta dovolují poměrně snadné „vybalení“: tlakem palců se tableta vymáčkne, přičemž dochází k perforaci hliníkové fólie.

vartaCKaplse raději do lahvičky

Někteří výrobci léčiv používají tento způsob balení i pro kapsle (tobolky). Zde ovšem tuhost tobolek je výrazně menší a perforace hliníkové fólie bez deformace kaplse téměř nemožná.

Spotřební zboží

Další oblastí nasazení blistrových obalů je prodej spotřebního zboží, zejména prodej samoobslužný. Výjimkou nejsou baterie, monočlánky.

Convenience blister

Příkladem zdařilé konstrukce držící se „klasického“ principu plastového průhledného blistru a potištěné lepenkové blistrové karty s výsekem na závěs je i balení 4 monočlánků AA společnosti VARTA Consumer Batteries. Perforace karty pro každé hnízdo zvlášť dovoluje, podobně jako u tablet, snadno vymáčknout potřebný počet monočlánků, přičemž zbylé zůstávají i nadále bezpečně v obalu (single press out).