Zatímco je obecně známo, že ovzduší zejména ve městech či průmyslových aglomeracích je znečištěno, málokdo si dělá starosti se znečistěným ovzduším v obydlích, v domech nebo bytech. Výzkumy ukázaly, že ovzduší uvnitř může být dokonce 5 až 10 krát více zamořeno, než venkovní vzduch. A právě nábytek a vybavení domácností může být nevítaným zdrojem formaldehydu.

JOKEYLabel’Onip Clean’R

Francouzský výrobce nátěrových hmot ONIP vyvinul inovativní řadu interiérových barev pod značkou Label’Onip Clean’R, které po natření zdí mají schopnost vázat molekuly formaldehydu a měnit je na vodní páru.

Plastovky na francouzské scéně

Vzhledem k tomu, že výrobce plechových kbelíků nedal garance absence formaldehydu v lacích aplikovaných na vnitřní povrch kbelíků, zvolil ONIP plastovky o objemu 1 litr dodávané společností  RPC Superfos.

ukrajinaPlastovky v Česku i na Ukrajině

Podobně i český výrobce nátěrových hmot, společnost HET si přo řadu AKRYL MAT a AKRYL LESK vybrala plastovky JCTC z produkce mochovké společnosti JOKEY Praha. Jak jsme již informovali i ukrajinský výrobce barev Meffert Ganza Farben se sídlem v Dněpropetrovsku si pro odlišení svých výrobků zvolil plastové obaly vyráběné RPC Superfos Poland.

OBAL ROKU 2015

Odborná porota udělila plastovce JCTC ocenění OBAL ROKU 2015 a zařadila ji tak mezi vítěze letošního 21. ročníku této otevřené obalové soutěže.