Před 10 lety známý výrobce řezaček (ale i dalších systémů a komponentů pro výsek, páskování atd.) společnost Polar otevřela svůj závod v Číně. Na podzim zde firma slavila ve velkém stylu. Své kulaté výročí producenta řezacích strojů a periférií na zdejším trhu společnost oslavila formou Family Day, na který byli pozváni zaměstnanci i se svými rodinami.

Výrobní standardy kopírují německou kvalitu

Výroba v Číně probíhá podle německých standardů přesně podle hesla: „Stejný Polar standard, stejná kvalita ve všech závodech“. Čínská POLAR Postpress Machinery (PPM) se vyznačuje velmi přátelským prostředím a týmovým duchem. V důsledku toho jsou zaměstnanci extrémně loajální ke svému zaměstnavateli. To se také odráží ve velmi nízké fluktuaci zaměstnanců.

Polar v Číně čínského partnera nepotřebuje

Do roku 2008 čínská ekonomika rostla o více než 10% ročně. V zájmu ochrany místních výrobců bylo stanoveno clo na dovoz ve výši cca 20% z dovážených strojů. V roce 2006 došlo ke změně zákona a bylo dovoleno zahraničním investorům založit nové společnosti poprvé bez potřeby s místním partnerem. Toho společnost POLAR využila a založila zde svou dceřinou firmu. Nynější prostory PPM se nachází hned za továrnou Heidelbergu v Quinpu, na předměstí Šanghaje. Zpočátku PPM produkoval řezačky XC. Tento model byl přizpůsoben potřebám čínského trhu. Později se vyvinul do modelu PF, s řeznými šířkami 115 a 137mm.