Dvouosý robot H 052 byl poprvé integrován do linky Multivac na balení do tepelně tvarovaných obalů, čímž dochází k radikálnímu snížení nároků na prostorové uspořádání výroby. Robotický manipulátor lze použít na širokou škálu výrobků a hotových balení o hmotnosti až čtyři kg. Nezbytná bezpečnostní ochrana robota může být dodávána z průhledného polykarbonátu nebo z děrovaného nerezového plechu.

Dvě varianty robota

Společnost MULTIVAC patří ke světovým leaderům obalových řešení širokého rozsahu produkce. Se svými obalovými řešeními pokrývá společnost MULTIVAC veškeré oblasti potravinářského oboru, lékařství i spotřebitelského sektoru. Dvě varianty robota H 052 jsou k dispozici pro tepelně tvarovací stroje buď ve směru pohybu tvarování za tepla balicího stroje, nebo v pravém úhlu k němu.

Technické parametry

Standardní výkon zařízení je 25 cyklů, standardní provozní rozsah 200 od 800 mm. Pohonná jednotka je vybavena dynamickým lineárním motorem. Robot přenáší produkty o hmotnosti až čtyři kg do požadované polohy rychle, rovnoměrně a přesně. Jednotka je vybavena chapadlem, které je přizpůsobeno konkrétním potřebám produkce.