Drinktec, přední světový veletrh pro průmysl nápojů a tekutých potravin, se bude konat v Mnichově od 12. do 16. září 2022. Velmi silná poptávka po výstavní ploše ze strany vystavovatelů v Německu i v zahraničí ukazuje, že se veletrh těší velkému zájmu všech odborníků. „Se stavem rezervace 90 procent podlahové plochy jasně vidíme, že výměna a osobní setkání hrají pro naše vystavovatele stále důležitou roli,“ uvedla Petra Westphal, ředitelka veletrhu.

 

Markus Kosak, manažer veletrhu  drinktec, podotkl, že veletrh svou předpokládanou vysokou účastí potvrzuje, že trvá i poptávka po aktuálních technických informacích. Výrobci nápojů po celém světě potřebují inspiraci a dialog s vystavovateli. „Již během pandemie bylo jasné, jak důležité je, aby všechny trhy mohly být dobře, rychle a hospodárně zásobovány. K tomu je nezbytná správná technologie,“ zdůrazňuje i Richard Clemens, generální ředitel VDMA Food Processing and Packaging Machinery Association.

 

Hlavní témata veletrhu

Samozřejmostí zůstává využití digitálních technologií, které nabízejí vystavovatelům a návštěvníkům velký prostor pro zefektivnění účasti na veletrhu. To zahrnuje i mobilní aplikaci Průvodce inovacemi, tedy službu dostupnou výhradně návštěvníkům veletrhu.

K hlavním tématům veletrhu budou patřit např.

-          Udržitelná výroba a balení,

-          Spotřebitelský sektor a produktový design,

-          Voda a vodní hospodářství

-          Digitální řešení a digitální transformace

a mnohá další.

 

Online drinktec TALK již nyní

Drinktec však v podstatě začíná již nyní v  prosince 2021 s online programem drinktec TALK. Ve čtyřech online akcích k hlavním tématům poskytují odborné prezentace o aktuálních řešeních ucelené informace a umožní výměnu názorů s řečníky. Série webinářů je nabídnuta živě, v angličtině a zahrnuje prezentace i otevřenou sekci otázek a odpovědí, ve které mohou účastníci také vstoupit do dialogu. Více informací je přímo na stránkách veletrhu.