Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně patří k nejvýznamnějším průmyslovým veletrhům ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

 

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektro - technického průmyslu. I když je nosným oborem tradičně obrábění a tváření, nechybí zde obvykle ani řada vystavovatelů, kteří svým zaměřením souvisí s balením i výrobou obalů.

 

Bez digitalizace to v 21. století již nepůjde

Hlavním tématem MSV, který se koná na výstavišti BVV v Brně 8.-12.11. 2021, je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

 

Doprovodný program chybět jako vždy nebude

MSV je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes 260 novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.