Spadel a DS Smith uvedli na trh nové 5litrové balení, které bylo inovativně navrženo tak, aby bylo nejen praktické, ale také udržitelné. Eco Pack je typ BIB (Bag In Box) obalu ve tvaru osmihranné krabice z lepenky a pružného vnitřního plastového sáčku, který má prostor pro 5 litrů tekutiny.

 

Efektivní využití materiálů při výrobě nového BIB umožňuje 65% snížení plastů a zároveň prodlužuje životnost minerální vody, pro kterou je obal primárně určen.

Ideální obalové řešení s PackRight

Osmihranný 5L Eco Pack je nejnovější inovací společného partnerství Spadel a DS Smith. Certifikovaná společnost B-Corp Spadel je i známá tím, že neustále hledá nové způsoby, jak snížit svou ekologickou stopu. Společnost DS Smith pomohla společnosti Spadel najít a přizpůsobit ideální obalové řešení pomocí přístupu PackRight.

Snadné použití, snadná recyklace

Obal SPA® Reine Eco Pack je 100% recyklovatelný a díky svému inovativnímu designu je vhodný pro širokou formu použití. Obal je vyroben z přírodních hnědých nebělených lepenek.  Konstrukce minimalizuje spotřebu materiálu.  V případě potisku jsou aplikovány pouze barvy na vodní bázi. Osmihranný design navíc nejen snižuje celkové množství použité lepenky, ale také umožňuje snadné, bezpečné a efektivní stohování 5L Eco Pack až do výšky 6 úrovní bez nutnosti další paletizace v rámci dodavatelského řetězce. Koncept lepenkového obalu i vnitřního plastového sáčku, včetně ventilu byl navržen tak, aby je lidé doma mohli snadno oddělit a recyklovat.