Již po třetí společnost Ecolean vystavovala na Gulfood Manufacturing, který se konal 7. – 9.11. v Dubaji. Společnost se zabývá výrobou obalů a plnicích zařízení. Již před pár lety se její patentovaný, velice netradiční obal sáčkového charakterum, objevil i u nás. Na výstavišti firma kromě úspěšného obalu, presentovala i řadu technologických novinek.

Gulfood Manufacturing patří k hlavním událostem v segmentu potravin a nápojů v regionu MEASA. Stabilně se akce účastní výrobci a dodavatelé z více než 60 zemí světa. Letošní akce sezúčastnilo  35 000 vystavovatelů.

Nový typ obalu

Vzhledem k tomu, že společnost  Ecolean presentovala řadu nových technologií, disponovala na letošním ročníku výstavní akce i větším prostorem než v minulých letech. Vedle technologií, nechyběl na výstavišti ani nový typ transparentního obalu Ecolean® Air Aseptic Clear o objemu 125ml.

Flexibilní konvička s uchem se vrací v novém

Design vychází z předchozího typu Ecolean Air Aseptic, který známe i z našeho trhu. Tvarem flexibilní obal z PE/PP připomíná konvici s uchem a hubicí. Výhodou je nízká hmotnost sáčku a dobrá stabilita. Této vlastnosti společně se snadnou manipulací s obalem je dosaženo aplikací „ucha“ naplněného vzduchem.  Obal je určen pro aseptické plnění, u kterého není ošetření chemické, ale tekutina je sterilována elektronovým paprskem. Oproti předchozímu, je nový typ obalu vyráběn i v mnohem menších objemech.