Švédští spotřebitelé mají, co se týče balení jogurtu, možnost volby. Známý výrobce mléčných produktů a jogurtů, společnost Skånemejerier, začal na trhu nabízet jogurtové nápoje nikoli v plastových láhvích či kelímcích, ale v novém designu nápojového kartonu. Výrobce obalu Tetra Top® 330 Mini Nallo je světový gigant Tetra Pak.

Výrobce jogurtových nápojů se k tomuto kroku odhodlal především z environmentálních důvodů. Na rozdíl od nápojového kartonu, je dopad životního cyklu plastové láhve na životní prostředí přece jenom o něco vyšší. Po recyklaci navíc nápojový karton poskytuje velice kvalitní papírové vlákno pro další výrobu pevných papírů či lepenek.

Tetra Top Nallo a šetrná výroba

Tetra Top® 330 Mini Nallo  je vyráběn z lepenky, která je produkována z jehličnatého dřeva certifikovaného FSC ™ logem (šetrná těžba dřeva, výroba i zpracování). Roční produkce obalů je 2,1 milionu, což znamená  úsporu více než 45 tun plastu za rok.

Atraktivní design z hlediska marketingu

Díky V tvaru rohu je možné do plochy umístit reklamní sdělení, upoutávku apod. Vysoká a štíhlá designová proporce je výhodná i z hlediska uchopení obalu. Tetra Top® 330 Mini Nallo byl na počátku listopadu presentován v Dubaji na Gulfood Manufacturing 2016.