OBAL ROKU - jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které nejlepší obal vybírá odborná porota. Výstava všech finalistů soutěže v prostorách Mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory ve dnech 21. a 22. 6. 2016.

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie OSTATNÍSestava krabic Fénix

Přihlašovatel: EMBA, spol. s r.o.

Luxusní provedení ručně zhotovených krabic s odklápěcím víkem a koženou pečetí kvality. Vyrobené z exkluzivní hladké lepenky Luxor natur. Nezaměnitelný a příjemný povrch brání zašpinění krabic. Ekologicky šetrný výrobek. Sestava je tvořena čtyřmi do sebe zasunutými krabicemi.

Praktický pomocník pro uspořádání drobností a moderní doplněk každé designové a ekologické domácnosti. Prodejní jednotkou je jedna sestava 4 krabic Fénix.

 

 

MaxTech agro fólie

Přihlašovatel: Ekobal spol. s r.o.

Zemědělská silážní fólie MaxTech o tloušťce 25 mikronů z produktové řady Berri Plastics, renomovaného kanadského výrobce. Fólie je vyráběna technologií foukáním, vyznačuje se tak vysokou pevností v horizontálním i vertikálním tahu, vysokou odolností proti přetržení a průrazu. Výborná roztažitelnost v obou směrech, zvýšená lepivost fólie (až 6x vyšší než běžně), neprůhledné barevné provedení s reflexními prvky ve spojení s UV stabilizací, zajišťuje vzduchotěsnost po celou dobu skladování a tím generaci velmi vysoké kvality krmiva. MaxTech je navinut na plastových

dutinkách, eliminuje tak nežádoucí deformaci dutinek.

 

Vratná fixace palet FixNet

Přihlašovatel: TART, s.r.o.

FixNet je systém vratné fixace palet, který spolehlivě upevní stohované zboží na paletě. Spojení ekologického a ekonomického řešení. Verze FixNet Cover je určena pro balení méně stabilních palet a hrubější manipulaci s nimi. Vratný, mnohonásobně použitelný obalový systém s rychlou návratností. Provedení z kvalitní síťoviny/textilie s pevnými železnými sponami. Ideální jako náhrada průtažné fólie v rámci mezioperačního balení a v interní logistice.

 

Antikorozní antistatická bubl. fólie CorPak®

Přihlašovatel: TART, s.r.o.

CorPak® je antikorozní antistatická bublinková fólie, kterou je možno vyrábět i v biodegradovatelném provedení. Revoluční řešení ochrany produktů! Tento balicí materiál, který by v praxi „fungoval“ a splnil ta nejnáročnější kritéria pro ochranu výrobků a ekologičnost, vyvíjela společnost TART pro společnost Cortec Corporation. Unikátnost balicí fólie CorPak® spočívá v jedinečné schopnosti zabraňovat korozi a současně chránit proti elektrostatickému výboji.

Vysoká pevnost a pružnost vícevrstvé bublinkové fólie zaručuje dokonalou ochranu proti nárazům a mechanickému poškození; je ideální pro balení citlivých elektronických součástek. Fólie je plně recyklovatelná; balené komponenty mohou být po rozbalení okamžitě použity bez čištění nebo odmašťování. Fólie splňuje normu NACE TM02082008 i armádní normy MILPRF81705D a MILPRF22019D, současně vyhovuje požadavkům právních norem REACH a RoHS.

 

 

Kolekce obalů ATTIMO

Přihlašovatel: DS Smith Packaging Czech Republic s.r.o.

Český křišťál, ze kterého jsou vyrobeny sklenice uvnitř obalu, je nesrovnatelně třpytivější než jiný skla. Cílem designérů bylo proto zprostředkovat zákazníkům tuto jeho vlastnost již při prvotním kontaktu. Je zde zvýrazněna především precizně formovaná, tenkostěnná sklenice, která s použitím ražby v kombinaci s ofsetovým tiskem a efektním, parciálním UV lakováním působí velmi reálně.

Úspora nákladů a časové náročnosti při manipulaci je zajištěna jednak jednoduchým vkládáním kalíšků a minimálním odpadem papíru. Vložka a samotný obal jsou součástí jediného výseku, dodávaného jako lepený obal, který se rozloží jediným pohybem a je připraven k použití. Obal svou důmyslnou vnitřní konstrukcí samozřejmě plní o ochrannou funkci pro něco tak křehkého, jako je české sklo. Vždyť 90 % produkce Crystalexu míří do více než 70i zemí světa.

 

Balení sportovní optiky

Přihlašovatel: SERVISBAL OBALY s.r.o.

Inovativní řešení balení puškohledů, dalekohledů, další optiky a jejího příslušenství. Hlavní předností je dokonalá ochrana velmi citlivých produktů, možnost použití jednoho obalu pro více typů produktů a univerzálnost – jeden obal pro přepravu i prodej.  

Samotný obal se díky důmyslné konstrukci z vlnité lepenky snadno složí z plochého stavu tak, aby vytvořil dostatečné deformační zóny. Řešení splňuje požadavek variability - prostou výměnou vložek se obal přizpůsobí jinému rozměru výrobku. Tím je zajištěna ochrana výrobku proti rázům, otřesům a chvění.

Inovativní prvky obalu:

·  desítky typů výrobků lze zabalit do pouhých osmi obalů;

·  přepravní obal ochrání citlivou optiku, zároveň slouží jako prodejní;

·  obal i fixace z jednoho dílu.

Zajímavé designové prvky – seseknutý roh, exkluzivní potisk.

 

Obal na interiérové osvětlení

Přihlašovatel: Boxmaker s.r.o.

Zákazník požadoval jednoduchý obal, který nebude nutné zalepovat páskou. Základem obalu je konstrukce FEFCO 0409. Do něj se světlo zabalí a vznikne tubus, který je potřeba zafixovat proti otevření a k tomu slouží prstence, které jsou navlečeny přes tubus, zabraňují otevření a zároveň obal zpevňují. Aby se nemusel tubus po stranách zalepovat, bylo vymyšleno důmyslné řešení, kdy se klopy tubusu ohnou ven a na tubus se nasune koncový díl. Tento díl tubus uzavře, jelikož klopy otočené ven zapadnou do tohoto koncového dílu a vytvoří jakýsi zámek, tak již není možné koncový díl z tubusu sundat. Tento koncový díl stejně tak jako prstence zároveň zvyšují celkovou nosnost obalu a tím i jeho stohovatelnost. Díky tomuto řešení lze světlo jednoduše a bezpečně zabalit bez použití lepící pásky.

 

Transportní a prodejní balení pro Vinařství Mutěnice
Přihlašovatel: THIMM Packaging

Těžké, skleněné demižony s obsahem 5 litrů vína jsou bezpečně transportovány v pevné, ručně skládané paletce, jejíž dno je vyztuženo proložkou. Naplněné paletky se stohují na sebe ve třech vrstvách. Stabilitu celého sloupce naplněných paletek zajišťuje provázání jednotlivých vrstev, které vzniká díky otvorům na dně každé paletky, kterými se prostrčí hrdla demižonů. Rohy paletek jsou zkosené, aby nedošlo k protržení strečové fólie, kterou je sloupec paletek během transportu na paletě omotán. V místě prodeje se fólie odstraní a vynikne potisk s motivem přírodního dřeva a logem vinařství. Na POS je tento sloupec demižonů v porovnání s původními, nepotištěnými, klopovými krabicemi pro 2 kusy demižonů nepřehlédnutelný.

 

Spokojenypes.cz – zasilatelský obal s přidanou hodnotou

Přihlašovatel: THIMM Packaging

Obal pro online obchod Spokojenypes.cz slouží v první řadě jako zasilatelský obal pro přepravu objednaného zboží. Díky důmyslné konstrukci však lze obal pro odebrání obsahu proměnit z původní klopové krabice na boudičku pro domácího mazlíčka. Obal tak získává druhý život. Potiskem vhodnými motivy se boudičce dodá na atraktivnosti. Boudičku lze složit bez lepení.

 

Ochranný obal na 2,5 l

Přihlašovatel: Pluspap a.s.

Ochranný obal na skleněnou, 2,5 l lahev, která je naplněna nebezpečnou chemickou látkou.Obal je vyroben pouze z kartonu, je tvořen vnitřní fixací a venkovním obalem.Obal je certifikován .Hmotnost obsahu láhve dosahuje cca 5 kg.


Slavnostní předávání ocenění proběhne 3. listopadu 2016. Ceremoniál se uskuteční během Obalového kongresu Syba organizovaného souběžně s největší středoevropskou logistickou konferencí SpeedChain.