OBAL ROKU - jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které nejlepší obal vybírá odborná porota. Výstava všech finalistů soutěže v prostorách Mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory ve dnech 21. a 22. 6. 2016.

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie DÁRKOVÉ OBALYGEAMI WrapPak

Přihlašovatel: BRANOPAC CZ s.r.o.

GEAMI WrapPak nabízí inovativní řešení, kde obal výrobek perfektně chrání a fixuje bez použití vázacího materiálu a zároveň plní funkci dárkového balení. Výhody GEAMI WrapPak: jedinečný

vzhled obalu, obal je zároveň i designovým řešením balení, výborné tlumící a fixační vlastnosti obalu, unikátní šestihranné výseky fixují výrobek v krabici a zabraňují tak nežádoucímu pohybu, efektivní zpracování výroba obalu je rychlá a jednoduchá. Nižší spotřeba materiálu: role balícího papíru zabírá méně místa ve skladu než alternativní bublinková fólie. Výchozí materiál, balicí papír je vyroben z čistého kraftového papíru 100% recyklovatelný.

 

 

Čajová darčeková kazeta

Přihlašovatel: DS Smith Turpak Obaly, a.s.

Čaj o piatej... Firemné darčekové balenie 8 druhov čajov pre chvíle pohody... Slúži ako náš reklamný predmet počas procesu integrácie do anglickej spoločnosti DS Smith. Vyrobený, poskladaný a distribuovaný prostredníctvom našich ľudí s dôrazom na osobný kontakt... Naša inovácia spočíva v použití neobvyklého, plne recyklovateľného materiálu vlnitej lepenky. Ekologické hľadisko je zdôraznené dômyselnou samosvornou konštrukciou bez lepenia.

Výnikajúce vlastnosti vlnitej lepenky s vlnou E, efektný výsek symbolu šálky čaju, jednofarebná flexografická tlač s lakom sú v dokonalej harmónii s jeho prírodným obsahom.

 

WALMARK Marťánci balení s dárkem

Přihlašovatel: TOP TISK obaly s.r.o.

Klient požadoval odnosný obal něco jako kufřík pro toto prémiové balení. Obal měl být kombinací jednoduché konstrukce, která současně zaujme vzhledem a funkčností zákazníka. Toto bylo podpořeno použitím kvalitní pevné lepenky a šňůrek na odnosná ucha.

 

Darčeková kazeta na vázu - 110. výročie

Přihlašovatel: GRAFOBAL, akciová spoločnosť

Obal na vázu sa skladá z dvoch častí. Vonkajší obal má špeciálne skladanie, ktorého vrchná časť korešponduje s vizuálom pozvánky na oslavu 110. výročia, pri ktorom bola váza odovzdávaná ako darček. „Obálkové“ zatváranie je fixované magnetom, ktorý hlasným zaklapnutím oznámi bezpečné uzatvorenie kazety. Vnútorná dvojplášťová robustná vložka vynikajúco fixuje vázu s neobvykle vysokou hmotnosťou. Rozmery ručne vyrábanej vázy majú toleranciu +/4 mm, čo je riešené dištančnou podložkou. Decentná grafika vo firemných farbách pôsobí ľahko a elegantne. Tenké pásiky tactile laku zvýraznené jemným rastrom sivej dodávajú obalu perspektívu a hĺbku.

 

Salabka láhev Vinum Caroli 700 let Karel IV.

Přihlašovatel: Zlatá Praha Salabka s.r.o.

Lahev k uctění památky a výročí 700 let od narození Karla IV. Pro vytvoření 700 unikátních očíslovaných vín bylo třeba nejen zvolit správný obsah, Rulandské modré – odrůda, kterou z Burgundska do Čech nechal dovézt Karel IV., ale i vhodný obal. V historii a archívech byl dohledán tvar, který odpovídá dobově karafám na víno ze 14. Století. Jako materiál bylo použito

ručně foukané černé sklo technologicky zpracované dle tehdy dostupných možností. Lahve jsou dekorovány sklářskými obtisky vypálenými do glazury a ručně číslovány reliéfním zlacením.

 

Svatební kolekce balení

Přihlašovatel: Giftisimo s.r.o.

Sada dárkového balení ze svatební kolekce 2016. Sada obsahuje dárkové krabičky, embosovaný papír, mašle, kamínky Swarovski a přání ve stylu kolekce.

 

LEONTEUS – luxusní dárkové balení

Přihlašovatel: TOP TISK obaly s.r.o.

Obal na 1 kg sýru upoutá na první pohled také díky speciální technologii tisku Prindor (ražba za studena). Tím bylo dosaženo metalického efektu pod barvami. Vzhledem k tomu, že se jedná o zrající sýr, měnící objem sýra se fixuje pomocí přizpůsobujících se klop. Tím se eleminuje volný pohyb sýru v krabici.

Pilsner Urquell: 1litrová vánoční lahev

Přihlašovatel: Plzeňský Prazdroj, a.s.

Každoročně vzrůstající oblibu dárkových balení využil Plzeňský Prazdroj i na Vánoce 2015 a uvedl na předvánoční trh speciální balení piva Pilsner Urquell. Již šestým rokem byly jednolitrové lahve vlajkovou lodí vánoční nabídky značky. Nejnovější limitovaná edice unikátních jednolitrových lahví se swing top uzávěrem je dílem známého designéra Ronyho Plesla.

Lahev navazuje designem na aktuální skleněné půllitry. Jako obal byl nově použít tubus, který celkový prémiový dojem ještě více umocnil. Lahev byla k dostání v obchodech od konce listopadu a díky velkému zajmu spotřebitelů se všech 60 tisíc kusů vyprodalo během 4 týdnů.

 


Slavnostní předávání ocenění proběhne 3. listopadu 2016. Ceremoniál se uskuteční během Obalového kongresu Syba organizovaného souběžně s největší středoevropskou logistickou konferencí SpeedChain.