OBAL ROKU - jediná soutěž na českém a slovenském trhu, ve které nejlepší obal vybírá odborná porota. Výstava všech finalistů soutěže v prostorách Mezinárodního centra pro současné umění MeetFactory ve dnech 21. a 22. 6. 2016.

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie ČISTICÍ A PRACÍ PROSTŘEDKYWC závěs Blue marine

Přihlašovatel: Styl, družstvo pro chemickou výrobu

WC závěs Blue marine ve tvaru lodičky určený pro intenzivně vonící a barvící tuhou náplň, která zároveň čistí a odstraňuje vodní kámen v toaletě. Předností tohoto závěsu kromě tvaru je i posuvný háček, který se přizpůsobí téměř všem toaletám. Toto řešení ocení zejména pánové, u nich parníček může zvýšit pozitivní pocity na toaletě.

 

 

Finalisté OBAL ROKU 2016 kategorie ELEKTRONIKA A SPOTŘEBIČE

 

 

Exportní balení Climatrop

Přihlašovatel: Inapa s.r.o.

Balení výrobku Climatrop se skládá ze dvou částí. Vnější obal je vyroben z pevné vlnité lepenky potištěné sítotiskem. Vnitřní fixační prvky s nářezy jsou voštinové. Lehké voštinové vložky mají bezpočet výhod. Umožňují jednoduché i rychlé balení a zároveň velmi dobrou ochranu výrobku. Obalová technologie tohoto druhu přináší velké výhody zejména malosériovým výrobcům. Na vytvoření voštinové vložky není zapotřebí finančně nákladných forem.

 

Levitující audio přehrávač

Přihlašovatel: Smurfit Kappa Czech s.r.o.

Jemná elektronika pro kvalitní přenos zvuku si samozřejmě žádá i kvalitní obal. Vedle tohoto požadavku zákazník kladl důraz na bezpodmínečnou ochranu produktu kvůli zámořské přepravě a řešení korespondující s trendy trvale udržitelného rozvoje. Jednoznačné tedy bylo, že stávající polystyrenové výplně byly nahrazeny monomateriálovým řešením čistě z vlnité lepenky. Byla vyvinuta  jednodílná fixační vložka, který díky nožičkám poskytuje ve všech směrech dostatečný ochranný prostor a produkt tak téměř levituje uprostřed obalu. Velmi intuitivní je manipulace a to jak při balení u výrobce, tak při vybalování doma u hudebního „fajnšmekra“ se zálibou v technice. Obal samozřejmě prošel droptesty a totální eliminací plastů jsme výrazně snížili uhlíkovou stopu obalu.


Slavnostní předávání ocenění proběhne 3. listopadu 2016. Ceremoniál se uskuteční během Obalového kongresu Syba organizovaného souběžně s největší středoevropskou logistickou konferencí SpeedChain.