Společnost Fini patří ke známým pojmům v oblasti italské gastronomie. Vysokou kvalitu potvrzují potraviny již od roku 1912. A asi není překvapující, že tato kvalita je stvrzena  i kvalitními obaly a vysoce výkonnými hygienickými technologiemi.  Mezi ně patří i balička CSK 50T ERGON od skupiny SMI.

Díky značce „Le Conserve della Nonna“ hraje společnost Fini klíčovou roli i v odvětví konzerv, kde nabízí více než 150 produktů, od snídaně po večeři, od sladkých po slané. Výrobní sortiment sahá od rajčat po omáčky, od pesta po omáčky s rajčaty sklizenými výhradně v Emilia Romagna a zahrnuje také široký výběr luštěnin, jednoduchých i obohacených, zeleninové pomazánky, džemy a různé druhy zeleniny v oleji. Z důvodu jak produkce, tak i marketingu, je řada výrobků balena ve skleněných nádobách a distribuována skupinově. I z tohoto důvodu společnost zakoupila novou technologii od SMI Group.

Širokospektrální balička

Kvůli bohatému sortimentu výrobce upřednostňoval velmi flexibilní výrobní a balicí proces, u kterého je možné rychle a snadno přejít z jednoho formátu na druhý pro udržení vysoké úrovně provozní efektivity závodu. Technologie SMI v podobě balícího zařízení CSK 50T ERGON balí různé typy skleněných lahví o objemu 0,212 l / 0,3 l / 0,312 l / 0,314 l / 0,37 l / 0,5 l / 0,72 l a 115 g. Typ balení představuje buď samotná folie, či kombinace podložka + folie, ev. tray + folie.

Sofistikovaná konstrukce stroje

Balička je vybavená motorizovaným systémem kyvných vodítek na vstupu stroje, který usnadňuje správné usměrňování sklenic na dopravním pásu. Ten je vybaven termoplastickými řetězy s nízkým koeficientem tření. Volně ložené nádoby je možné seskupovat v požadovaném formátu za kontinuální pomoci elektronicky synchronizovaných segmentů. Kartonový zásobník je umístěný pod podávacím dopravníkem, odkud jsou přířezy odebírány. Kotouč, který je součástí kompaktní jednotky je ovládán motorem s přímým pohonem, který zpřesňuje řezání a usnadňuje údržbu. Nové motory ICOS jsou vybavené integrovaným digitálním servopohonem (ovladačem), toto řešení značně zjednodušuje kabeláž stroje a zajišťuje i vyšší energetickou účinnost, nižší hlučnost a nižší opotřebení součástí. Vybavení smršťovacího tunelu zajišťuje lepší těsnost fólie. Stroj je také vybaven řadou volitelných zařízení, mezi ně patří např. stabilizátor produktu a přídavný dopravníkový pás 1 150 mm umístěný na výstupu z tunelu pro rychlé chlazení balení.