Společnost Cardbox Packaging Inc. získala globální certifikaci bezpečnosti potravin SQF na úrovni Excellent. Od března 2021 je tak pobočka společnosti Cardbox Packaging v Pittstonu oficiálně výrobním zařízením pro bezpečné balení potravin v souladu s normami Globální iniciativy pro bezpečnost potravin (GFSI).

Maloobchodní prodejci a nejrůznější poskytovatelé služeb v potravinářském průmyslu musí mít jistotu, že jimi kupované obaly odpovídají zásadám zavedeného programu řízení bezpečnosti potravin. Spolupráce s dodavatelem s certifikací SQF, jako je společnost Cardbox Packaging Inc., tuto jistotu nabízí.

Nejvyšší hodnocení v certifikaci SQF

„Tato certifikace prokazuje, že naše činnost ve výrobě a skladech probíhá podle vysokých norem bezpečnosti potravin. S potěšením můžeme oznámit, že naše společnost dosáhla v certifikaci SQF nejvyššího hodnocení,“ říká Michael Schaid, jednatel společnosti Cardbox Packaging, Inc. Vzhledem k tomu, že výroba potravinových obalů je hlavním předmětem činnosti společnosti Cardbox Packaging, z této certifikace budou těžit její současní i budoucí zákazníci.

Stroje z portfolia Heidelberg

Institut pro bezpečné a kvalitní potraviny (SQFI), který certifikaci vydává, uvádí, že jejich posláním je „poskytovat konzistentní a globálně uznávané programy pro certifikaci bezpečnosti a kvality potravin založené na vědeckých principech, které lze jednotně uplatnit napříč všemi odvětvími průmyslu a kterých si cení všechny zainteresované strany“. Nyní je součástí tohoto poslání i společnost Cardbox Packaging, Inc. Závod společnosti Cardbox Packaging v americkém Pittstonu, zahájil výrobu na podzim roku 2019. Je vybaven novými výrobními zařízeními pro tisk, ražbu a skládání/lepení špičkovými stroji z portfolia společnosti Heidelberg. Společnost Cardbox Packaging, Inc., vyrábí obaly z hladké lepenky, pásky pro multipacky, nápojové přepravky a lepenkové segmenty pro potravinové produkty a pro mléčné výrobky typu K3. K3 je tepelně tvarovaná nádoba na potraviny (kelímky na jogurty, polévky nebo ovesnou kaši) s lepenkovým pláštěm, která zajišťuje udržitelnost a nabízí i další prodejní výhody