RPC Group Plc patří k hlavním globálním hráčům, které zpracovávají polymery. V současnosti společnost zaměstnává 15 000 lidí a vlastní 91 výrobních závodů ve 24 zemích světa. Větší část výroby sice tvoří obaly, ale společnost tvoří a vyvíjí plastové díly pro automotiv, elektrotechniku a další oblasti průmyslu. K nejnovějším počinům patří PET láhve na sadu převážně pálivých paprikových omáček a dresingů.

Odlišnost od předchůdců

Plastové obaly od RPC  se stávají vítězi v různých mezinárodních prestižních soutěžích, vč. i snad nejprestižnějšího  World Star for Packaging (WPO). k úspěšným obalům mají „našlápnuto“ i obaly na pálivé omáčky Encona (Grace Foods UK), které zahrnují řadu populárních pálivých produktů (West Indian Original Hot Pepper Sauce, Thai Mild Sweet Chilli Sauce). Nové PET dózy jsou vyšší i užší než jejich předchůdci. Díky větším etiketám jsou lépe
rozeznatelné.

Obliba plastových obalů vzrůstá

Grace Foods začal své produkty prodávat již před 40 lety a dnes se lze setkat jak se skleněnými, tak i plastovými variantami. Jsou to právě plastové láhve, které v současnosti díky spojení výborného designu s nízkou hmotností obalu zažívají u spotřebitele vzrůstající míru obliby. Dalším benefitem plastových obalů je i nižší míra poškození, menší výrobní náklady i snížení ceny při jejich transportu.