Papierfabrik Scheufelen GmbH + Co. KG (Schaeff Group) uvedla na trh nový typ prémiové lepenky. Firma je známa jako dodavatel kvalitníchstandardních  i vývojově nových typů natíraných lepenek, které dodává do 40 zemí světa. Vysoce kvalitní bezdřevé lepenky mají i FSC/PEFC certifikáty. Vedle polygrafie a výroby obalů se lepenky hojně uplatňují i v produkci POS/POP.  

Využitelnost nové phoenolux c1s a c2s

Nová lepenka, která  je v portfolio nabízena pod názvem phoenolux, může být jednostranně či oboustranně natíraná. Vyznačuje se excelentní bělostí. Svou kvalitou je předurčena především pro pro grafické aplikace a výrobu vysoce kvalitních obalů. Použitelné spektrum využitelnosti zahrnuje přebaly brožur, časopisy, knihy, pohlednice, vizitky, složek i obaly na CD/DVD. Prémiovou lepenku  je možné  použit i v těch nejnáročnějších průmyslových odvětví, včetně potravin, nápojů, léčiv a kosmetiky.

Optimální vlastnosti zaručeny složením

Vysoký podíl dlouhých vláken v lepence zajišťuje optimální vlastnosti, složení a vysokou tuhost. Scheufelen nabízí phoenolux c1s v plošných hmotnostech 160, 180, 220, 250, 275, 300, 330, 350, 380 a 410 g/m2. Phoenolux c2s s oboustranným povlakem je k dispozici v 250, 280, 300, 330, 350 a 400 g/m2.

Vysoká kvalita potisku

Phoenolux zaručuje rychlé finální zpracování i z hlediska tisku. Vynikající odolnost proti otěru, vysoká rozměrová stálost a rychlé sušení v kombinaci s výbornou potiskovatelností umocňuje vizuální vjem grafiky. 

Potisk lepenky byl presentován již na letošní Drupě na strojích výrobců KBA a manroland.