Na letošním veletrhu Interpack s plným obsazením 18, nebo spíše 20 hal (včetně dublovaných hal 7A, 7B a 8A a 8B) se bylo nač dívat a představit všechny novinky či akce možné není, v rámci našeho ochutnávkového seriálu však nevynechejme ani design lepenkových obalů, ten zde velkoryse presentovala i společnost Mëtsa Board.

Metsä Board je předním evropským výrobcem prémiových kartonů z primárních vláken. Kvalitní lepenky a kartony se uplatňují především při výrobě lehkých a kvalitních skládaček. Čistá papírová vlákna, která materiály obasahují jsou i udržitelnou materiálovou alternativou, neboť pochází z obnovitelných a recyklovatelných zdrojů.

Výborná zpracovatelnost i udržitelnost

Skládatelné obaly z lepenek Metsä Board nabízejí vysokou výtěžnost, vynikající potiskovatelnost a vynikající bezpečnost pro širokou škálu obalových aplikací. Funkční vlastnosti lehkých produktů jsou stejné nebo lepší než u těžších typů, což umožňuje vytvářet udržitelné obaly bez kompromisů ve výkonu. Tyto materiály jsou zvláště vhodné pro výrobu obalů potravin nebo léčiv.

Obaly na potraviny i kosmetiku z kvalitních lepenek

V nabídce společnosti nechyběly ani materiály a obaly bariérové typu (papír/PE). Zájem vzbuzovaly i designy pro kosmetické a potravinářské obaly. Vzhledem k tomu, že kartony z primárních vláken jsou plně vysledovatelné, přirozeně čisté a bez neznámých chemických látek, jsou bezpečné pro aplikace v přímém i nepřímém kontaktu s potravinami – to znamená, že jídlo bude chutnat přesně tak, jak má.