Hned několik novinek uvedla v létě na trh společnost XEROX, známý výrobce kancelářských a produkčních tiskáren. Všechny presentované inovace jsou zaměřeny především k vylepšení uživatelského ovládání, ke zvýšení efektivity používání a především ke zlepšení správy a zabezpečení firemního tisku. Nejmodernější zařízení tedy mohou pracovat i s nejnovějšími typy ovladačů, řadou multifunkcí či vylepšeným Xerox Workplace Solutions.

Dnešní tisková prostředí přinášejí různé typy tiskáren různých značek. To s sebou nese i přirozené zmatení uživatelů, protože musí zacházet s různými displeji, ikonami, nastaveními, funkcemi a rozhraními. U chytrých tiskáren Xerox VersaLink a AltaLink došlo ke sjednocení nejenom toho, co uživatelé vidí přímo na displeji tiskárny, ale nově toho, co uživatelé uvidí na monitoru, když chtějí tisknout – a to na jakékoliv tiskárně. Stačí si stáhnout ovladač Xerox Global Print Driver. Nový tiskový ovladač Xerox Global Print Driver® V4 přináší jednotné a snadné ovládání nejen pro tiskárny Xerox, ale také pro tiskárny jiných výrobců. Vylepšené uživatelské prostředí umožňuje přidávat a aktualizovat tiskárny bez nutnosti složitého přeinstalování jednotlivých ovladačů.

Global Print Driver V4 je ke stažení zde:

Xerox Workplace Solutions přináší mobilitu, správu a zabezpečení firemního tisku

Xerox Workplace Solutions nabízí správu tiskového prostředí a mobility ve dvou verzích – v cloudu a na vnitropodnikových serverech. Xerox Workplace je vhodné pro společnosti, které mají více tiskáren a multifunkčních zařízení. To přináší snadné připojení zaměstnanců – bez jakýchkoliv kompromisů v oblasti pohodlí, bezpečnosti a finanční dostupnosti.

I kvůli GDPR mnoho firem řeší, jak získat kontrolu nad svými dokumenty a tisky, a to bez zbytečných investic. Xerox Workplace Solutions je cenově dostupný mix snadného nastavení ověřování uživatelů a zabezpečeného přístupu, pravidel i reportingu. Běží podle potřeby buď v cloudu, nebo na vnitrofiremním serveru - a funguje z Windows i Linuxu, z Maců i z Chromebooků, z iOS a Android mobilů i tabletů.

Kromě možnosti tisknout z jakéhokoliv mobilního zařízení přináší Xerox Workplace Solutions i dvě inovativní bezpečnostní řešení navržená k ochraně přístupu jak k datům, tak k samotnému zařízení.

Nové multifunkce Xerox umožňují zvládat více pracovních procesů najednou

Zjednodušovat každodenní pracovní procesy dnes potřebuje nejen každá menší a střední firma. Nová multifunkční tiskárna (MFP) Xerox B1022/B1025 nabízí efektivní tisková řešení, která zvyšují produktivitu práce a zároveň snižují náklady a zjednodušují každodenní pracovní procesy.

Multifunkční tiskárna B1022/B1025 od Xeroxu je zařízení typu vše v jednom. Cenově dostupná tiskárna kombinuje funkce duplexní kopírky, tiskárny, barevného skeneru a faxu. Uživatelům umožňuje tisknout rychle a efektivně z hlediska nákladů na papír až do velikosti A3. Multifunkce usnadňuje každodenní práci, například skenuje do emailu a na USB disk, umožňuje tisk s možností bezdrátového připojení a tisk přímo z mobilního telefonu. Uživatelské rozhraní s barevnou dotykovou obrazovkou přináší uživatelům jednoduchost ovládání. Mohou tak snadno a rychle zvládnout každodenní úkony spojené s tiskem a skenováním.

Multifunkční přístroje jsou vybaveny nejmodernějšími bezpečnostními prvky. Pro dokumenty s citlivými a důvěrnými informacemi lze využít funkce bezpečnostního tisku, který umožňuje dokument vytisknout až po zadání hesla. Tisk z mobilních zařízení je možný s platformami Apple® AirPrint®, Xerox Print Service and Mopria® či plug-iny Print Service pro AndroidTM.