CAD/CAM řešení, ať již v podobě SW aplikací, tak výstupních zařízení usnadňuje výrobcům vývoj i vlastní produkci a v současnosti si již bez těchto řešení plnohodnotný vývoj či dokonce produkci sotva dokážeme představit. Červnovou novinkou je SW řešení od SAI, které je určeno především výrobcům dřevěných produktů.

Společnost SA International (SAi) se zabývá SW řešeními především pro oblast signmakingu, digitálního tisku a CNC strojů. V současnosti tato společnost zahájila spolupráci s firmou Stiles Machinery. Výsledkem této spolupráce je CAD/CAM řešení EnRoute ATP (Automatic Toolpath Processing. Díky možnosti vygenerovaného kódu lze SW použít jak pro CNC routery, tak i některé další typy strojních center.

WoodCAD / CAM

Společnost Stiles Machinery, která byla založena v roce 1965, je členem skupiny Homag a patří mezi přední výrobce v oblasti výroby. Mezi její produkty patří stroje i software pro parametrické modelování. WoodCAD / CAM je integrovaný software pro 3D design a výrobu používaný v automatizované výrobě nábytku, skříně, bytového vybavení i některých typů dřevěných obalů.

Integrace SW a výstupu

Software EnRoute ATP byl vyvinut se společností Stiles pro plynulou integraci se softwarem woodCAD / CAM. Stiles WoodCAD / CAM software vytváří soubory DFX v jednotlivých hladinách, které korespondují s operacemi prováděnými ve výrobě (vrtání, frézování, řezání). Pro opakování prvků nechybí ani optimalizační moduly, které umožňují nesting (optimalizované rozmístění – layout) těchto prvků. SW, který umožňuje vytváření 3D designu, slouží k zefektivnění výroby.