VA - Liqui-Box se sídlem v americkém Richmondu patří dlouhodobě k leaderům v oblasti flexibilních obalů určených především pro nápoje, tekutiny a další kapalinové produkty. Tento měsíc firma oznámila, že podepsala konečnou smlouvu o koupi firmy Conotainer, se sídlem v Madridu, Španělsko. Koupí rozšiřuje své nabídkové portfolio o další možnosti výroby BIB obalů.

BIB (Bag In Box) obaly nejenom že patří ke stálicím v oblasti flexibilních obalů, ale jejich obliba stále stoupá. Toho si je vědom i leader v oblasti flexibilního balení, společnost LIQUI-BOX, která se rozhodla posílit své výrobní portfolio koupí rodinné firmy Conotainer.

Conotainer – rodinná firma s tradicí

Conotainer je rodinná firma, kterou založil Santos Ortega v roce 1994. V současnosti společnost patří k předním výrobcům produktů bag-in-box obalů na španělském trhu. Specializuje se především na BIB obaly na víno, ale balí i další produkty z nápojového segmentu.

Významná akvizice

Akvizice Conotainer podporuje strategický plán Liqui-box pro její progresivní další růst a je důležitým doplňkem firemního portfolia. Vzhledem k tomu, že Conotainer vybudoval silný základ s velkým renomé na evropských trzích, očekává se nyní i následná prodejní akcelerace společnosti Liqui-Box.