Marchesini Group patří k lídrům ve výrobě kompletních řešení balicích linek a zařízeních. Nové typy technologií od tohoto výrobce byly presentovány koncem právě uplynulého roku na veletrhu PACK EXPO INTERNATIONAL 2016. Mezi žhavé novinky patřily i dva typy strojů „šitých na míru“ americkému trhu pro balení farmaceutických produktů.

Velký důraz je při balení léčiv kladen na vlastní zpracovatelské stroje. Zařízení, stroje a přístroje musí jako celek i v částech umožňovat důkladné a snadné čištění, popřípadě potřebnou sterilizaci, zejména před zahájením výroby jiného typu léčiva či šarže. Zařízení, stroje a přístroje používané ve výrobě a kontrole se musí pravidelně ověřovat a validovat. Velkou roli v celém procesu hrají stroje balící, včetně nezbytných prvků kontrol a vysledovatelnosti procesu. Společnost Marchesini patří ke známým výrobcům řady zařízení, včetně inspekcí.

BL A420 CW – směrem k lepší vysledovatelnosti

Prvním ze strojů, který byl na Pack Expo představen, byl etiketovací aplikátor BL A420 CW. Zařízení bylo vyvinuto a následně vyrobeno ve firmě Neri, který patří do skupiny Marchesini Group. Zařízení bylo navrženo v souladu s požadavky Track & Trace, jedná se tedy o další krok k vylepšení vysledovatelnosti výroby.

Nový MA 80

Kromě BL A420 CW, byl na výstavišti představen i kartonovací stroj MA 80. Původní koncept stroje je sice už z roku 2004, později, v roce 2010 došlo k vylepšení řady funkcí. Inovace u nejnovějšího modelu této řady jsou směřovány především na výkon. Současný MA 80 dokáže zpracovat až 120 kartonů za minutu, zatímco předchozí verze pracovala s max. rychlostí 80 kartonů za minutu.