Žít ohleduplně k životnímu prostředí nutně neznamená změnit celý svůj způsob života. Velké a náhlé změny je naopak velmi těžké dlouhodobě udržet. Lepší je začít s menšími krůčky, které ve výsledku mohou mít velký vliv na planetu. Na akci Každý krok se počítá pořádané ve spolupráci se společností Henkel, která zde presentovala novinku Persil Eco Power Bars zaznělo několik jednoduchých tipů pro ekologičtější domácnost, se kterými můžeme začít všichni už dnes.

 

Henkel se dlouhodobě řadí mezi lídry v oblasti udržitelnost zároveň i průkopníky ve sféře nových řešení pro udržitelný rozvoj. Novinka Persil Eco Power Bars v recyklovaných obalech je tedy logickým pokračováním zodpovědného podnikání a zvyšování hospodářské úspěšnosti společnosti.

 

Třídění odpadu a produkty v recyklovaných obalech

„Pro mě je tím nejjednodušším krokem, který můžeme udělat všichni hned, třídění. Jsem nadšená, že i tak velká firma, jako je Henkel přišla na trh s novinkou Persil Eco Power Bars, jejíž obal je nejenom recyklovatelný, ale už i vyrobený z recyklovaného papíru,“ zmínila na akci Každý krok se počítá, kde byla novinka značky Persil v nových obalech představena, Jitka Boho, pro kterou je udržitelnost samozřejmostí. Místo pro dva nebo tři koše navíc najde ve své domácnosti každý a popelnice pro tříděný odpad jsou na každém rohu.

Není nutné nakupovat produkty bez obalu nebo ve speciálních prodejnách. I v běžných supermarketech nebo drogerii jsou dostupné výrobky šetrnější k životnímu prostředí. Stačí se jen dívat na obaly, zda jsou recyklovatelné nebo už vyrobené z recyklátu, případně či nejsou příliš velké.

 

Šetrné praní podpořeno udržitelným obalem

Balení nového pracího prostředku Persil Eco Power Bars je velmi kompaktní a obsahuje až o 97 % méně plastu. Na akci však byla zmíněna i další témata jako je úspora energií nejenom při šetření světlem, ale i např. při samotném praní, čemuž rovněž nový typ produktu napomáhá, protože tablety Persil Eco Power Bars jsou 100% účinné už při nízkých teplotách. Díky obalu však mohou přispívat i k ohleduplnému cestování. Tím, že je nový obal recyklovatelný, a tablety jsou účinné i při nízkých teplotách, a navíc jsou prakticky jednotlivě zabalené v biologicky odbouratelné fólii, jsou tudíž na cesty ideální právě i z hlediska udržitelného chování.