Skupina MAUSER oznámila založení společného podniku v Mexiku MAUSER International Mexico (MIM). Jedná se o společný podnik tvořený firmami MAUSER USA z East Brunswick, New Jersey a Servicios Ambientales Internacionales (SAI)  z Monterrey, Mexiko. Nově otevřený závod je zaměřen na činnosti spojené s rekondicí IBC kontejnerů a to včetně kontejnerů s certifikací pro nebezpečné látky (UN).

Nové i rekondiciované

Vedle rekondice bude závod distribuovat i nové IBC kontejnery. Součástí poskytovaných služeb jsou dodávky potřebných ventilů a uzavíracích systémů pro bezpečnou přepravu i nebezpečných látek.

Nové působení v Mexiku je vzájemným doplněním rekondice ve městě Toluca a výrobou nových obalů ve městech Queretaro a Monterrey.

Součástí projektu je i drcení neopravitelných plastových nádob a následné využívání PE drtě pro výrobu nových obalů.

Mexický závod těží ze zkušeností jak samotného výrobce průmyslových obalů MAUSER, tak i ze systému rekondice a opakovaného použití IBC kontejnerů National Container Group (NCG).

MAUSER Group

Skupina MAUSER patří k předním světovým výrobcům průmyslových obalů, byla založena v roce 1896 v Brühlu nedaleko Kolína v Německu. Zaměstnává okolo 4.400 pracovníků a tržby činí 1,6 mld. USD.