Konec června byl zakončen ruským významným obalovým veletrhem Rosupack. Na 23. ročníku této  akce byla mezi stovkami vystavovatelů i známá skupina Mondi Group. Na výstavišti společnost presentovala hned několik novinek, ať již ze svého „papírového“ či „plastového“ programu.  Ve svých inovacích se skupina zaměřila především na udržitelnost produktu.

Společnost Mondi se zaměřuje na výzkum a vývoj v oblasti vysoce kvalitních papírů, udržitelných plastů či moderními typy obalů, kde lze najít obaly jak z hladkých, tak i vlnitých lepenek, flexibilní alternativy k pevným obalům, spotřebitelské a přepravní obaly i obaly určené pro e-commerce. Společnost patří i k velmi často oceňovaným v národních i mezinárodních soutěží. V roce 2017 obdržel Mondi pět nejvyšších ocenění World Star.

Luxusní typ nových papírů

  Mondi v Moskvě představila nový produkt ze svého portfolia řady PERGRAPHICA® - PERGRAPHICA® Infinite Black. Tento papír byl vyvinut pro exklusivní obalové aplikace, jako jsou některé typ tašek. PERGRAPHICA® Infinite Black kromě atraktivního vzhledu současně poskytuje vynikající vlastnosti při skládání a lakování a je i certifikován pro styk s potravinami.

PERGRAPHICA® je prémiový designový papír společnosti Mondi, který pokrývá potřeby kreativního a tiskového průmyslu. Kromě PERGRAPHICA® Infinite Black je PERGRAPHICA® k dispozici v nejrůznějších odstínech a texturách pro nejnáročnější aplikace a zároveň splňuje nejvyšší standardy udržitelnosti. Jedná se o materiál, který si vybralo pro své tiskové programy a propagační materiály prestižní ruský Bolšoj těatr.

Nový obal pro e-commerce

Těsně před svým uvedením na trh měl na výstavišti premiéru i nový typ „re-use“ obalu pro e-commerce. Toto řešení zvyšuje efektivitu manipulace při plnění díky snadnému uzavření, čímž eliminuje potřebu dodatečných fóliových sáčků při přepravě. Odtrhávání umožňuje pohodlné a snadné otevírání v místě dodávky, zatímco druhá páska pro umožňuje jednoduché opětovné uzavření v případě vracení produktu.

Bariérové aplikace

Nechyběly ani novinky z bariérových materiálů, ať již pro hygienické účely použití, tak i jako průmyslové aplikace. Mezi nimi byl i známý bariérový pytel SPLASHBAG z papírů Mondi Advantage Protect, ovšem nově s vylepšenou bariérou. Současný papírový pytel je nyní schopen odolat dešti až na šest hodin a může být skladován v mokrém prostředí po dobu až pěti dnů. Poté lze pytel vyprázdnit bez jakéhokoliv poškození, což je ideální řešení pro práškové produkty citlivé na vlhkost, jako je cement a jiné stavební materiály.

Zájem vzbudil i kraftový papír prvotřídní jakosti ProVantage Komiwhite, který se vyznačuje velkou pevností i excelentní potiskovatelnosti.