Mouční moli, červi v těstovinách a tyčinkách - vetřelci v sušených meruňkách spotřebitele nemile zaskočí, obchodníka rozzlobí. Reklamace z výše popsaných důvodů od důležitého odběratele přichází obvykle až po mnoha měsících od dodání, uvede v chod obranné mechanismy výrobce poškozené potraviny a generuje řadu otázek, včetně té klíčové: Došlo k zamoření u nás, nebo až ve skladu prodávajícího či někde během často i komplikovaného logistického řetězce? Radek Aulický, Výzkumný ústav rostlinné výroby, má v této oblasti letité zkušenosti, na základě, kterých představí „Manuál pro reklamační řízení ke skladištním škůdcům“.
Přijďte si pro odpovědi - PackSummit 2018
☺ Jaká jsou nutná předběžná opatření u výrobců těstovin, rýže, müsli tyčinek, suchých a skořápkových plodů?
☺ Týká se tento problém krmiv pro naše mazlíčky?
☺ Došlo ke kontaminaci až u obchodníka?
☺ Dá se doba kontaminace objektivně prokázat?
☺ Jsou škůdci nebezpečím pro naše zdraví, nebo je to jenom estetický problém?
☺ Co s naší spíží, objevíme-li nezvané hosty v některých baleních?
Speaker - PackSummit 2018
Ing. Radek Aulický, Ph.D. vystudoval Českou zemědělskou universitu v Praze (Obor Rostlinná produkce a Odbor Zemědělská a lesnická fytopatologie a ochrana rostlin). Pracuje ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby na pozici vedoucí týmu ochrana zásob před skladištními škůdci. Je členem Národního programu genetických zdrojů mikroorganismů a drobných živočichů hospodářského významu.
Odborné zaměření: Skladištní škůdci, identifikace, monitoring, metody chemické a nechemické ochrany. Řízené atmosféry, aplikace aerosolů, fumigace.
...