Mondi a Thimonnier uvádí na trh nový monomateriálový recyklovatelný sáček berlingot určený především pro náplně tekutého mýdla. Inovativní nový obal snižuje spotřebu plastů o více než 75 % ve srovnání s původní alternativou v podobě plastové lahve. Řešení vyšlo z nových požadavků současných průmyslových standardů s akcentem na recyklovatelné materiály.

 

Společnost Mondi, světový lídr v oblasti obalů a papíru, spojila své síly s francouzským dodavatelem strojů Thimonnier, a výsledkem jsou obaly, které významným způsobem snižují plastový odpad.

 

Monomateriálový PE nahrazuje bariérový obal

Výsledkem práce vývojářů a producentů je nový obal pro tekuté náplně, který je navržen tak, aby jej bylo možné zcela vyprázdnit. Sáček berlingot je vyroben z recyklovatelného monomateriálu, koextrudovaného polyethylenu (PE). Nejen, že váží méně, ale také snižuje spotřebu plastů o více než 75 % ve srovnání s pevnými plastovými lahvemi. Náplňové řešení má ambice nahradit především stávající vícevrstvé PVC doplňovací obaly, které jsou z hlediska recyklovatelnosti velmi problematické

 Efektivní i udržitelná forma spolupráce

Neobvyklý tvar sáčku dokáže zaujmout a v záplavě konkurence svým konceptem i odlišit výrazně produkt. Nízká hmotnost, odolnost a nepropustnost – jsou jen některými hlavními benefity pro zákazníky. „Naším cílem ve spolupráci s Mondi bylo najít obalovou alternativu s nízkým dopadem na životní prostředí a dobrou průchodností. Jsme rádi, že jsme našli řešení, které dosahuje obojího,“ vysvětlil Eric Duhoo, generální ředitel společnosti Thimonnier.

Společnost Mondi má za sebou dlouhou historii spolupráce s předními průmyslovými společnostmi při navrhování obalů, které jsou jak efektivní, tak udržitelné. Balení náhradních náplní na berlingot bylo uvedeno na trh během 25. ročníku CFIA v Rennes ve Francii letos v březnu.