Společnost Igepa zařadila do svého sortimentu nový potahový materiál na bázi přírodního korku. Potahový materiál je v portfoliu nabízen pod názvem Segovia cork natural. Díky němu lze vytvořit ze standardních výrobků luxusní produkty s příjemným optickým i dotykovým vjemem.

 

Segovia cork natural je potahový materiál vyrobený z přírodního korku, který je nakašírovaný na papír. Využití má na široké škále produktů. Díky své ohebnosti, rozměrové stabilitě a odolnosti je velice vhodný jako potah luxusních krabiček nebo desek s tvrdou vazbou. Umožňuje strojní i ruční zpracování, s použitím studeného i horkého lepidla.

Zatraktivnit lze i laserem, ražbou či potiskem

Velmi pěkně vypadá i laserové vypalování, slepá či fóliová ražba. Potisk je velmi dobře realizovatelný na příklad sítotiskem. A není pro něho na překážku ani digitální tisk.

V Igepa showroomu již zkoušeli i UV a resin inkousty a výsledky vypadají opravdu výborně.

Výsledky digitálního tisku

Odzkoušen byl např.  potisk na SC-V7000, UV ploché signange tiskárně od Epson Česko a Slovensko. Výsledek s podtiskem bílou barvou ve spojení s charakteristickou strukturou korku dokáže dodat polygrafickým produktům kvalitativně vyšší hodnotu.  Přírodní korek lze potisknout i resin inkousty (tedy barvou na základě pryskyřice). V show room společnosti Igepa byly vzorky takto potištěny na Epson SureColor SC-R5010, zde je samozřejmě trochu nezbytné „pohrát si“ s profilem, aby barvy nebyly zbytečně tmavé. Především rovné plochy lze dost dobře potiskovat i UV inkousty.