Hlavním tématem 60. ročníku MSV, který včera začal v Brně,  je průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky zahrnující  všechny obory veletrhu. Nechybí ani problematika související s obaly, především v podobě průmyslového značení, 3D tisku a některých přepravních obalů. Součástí veletrhu je po celou dobu jeho konání i doprovodný program v podobě odborných konferencí, seminářů a  workshopů.

Letošní MSV se koná po celý tento týden, tedy 1. – 5. 10. 2018. Mezinárodní strojírenský veletrh patří k nejvýznamnějším průmyslovým veletrhům ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Ze zahraničí přijíždí přes 50% vystavovatelů a 10% návštěvníků. 98 % vystavovatelů navázalo kontakty s potenciálními tuzemskými či zahraničními zákazníky. Hojná účast se očekává i letos.

Plnobarvený 3D tisk s přesnou geometrií

HP Inc. v letošním roce rozšířilo své portfolio 3D tiskáren o nové modely HP Jet Fusion 300 / 500, které budou v příštím roce putovat k prvním uživatelům. Jedná se o první technologii 3D tisku, která umožňuje výrobu černých, bílých, ale i plnobarevných funkčních dílů pro průmyslové využití s kontrolou na úrovni jednotlivých voxelů a navíc za zlomek času ve srovnání s jinými řešeními.

Nové možnosti 3D tisku

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu je představena nová aditivní technologie od HP, která dává plnobarevnému 3D tisku nový funkční rozměr. Protože technologie HP umožňuje kontrolu nad 3D tiskem na úrovni jednotlivých voxelů, lze díky ní navrhovat a vyrábět dříve nemyslitelné díly – nyní poprvé i v plnobarevné podobě. Nové modely mají velmi kompaktní konstrukci a jako první na světě také integrovaný automatizovaný systém zpracování materiálů, díky kterému mohou fungovat samostatněji, jednodušeji a výrazně tím zlepšit efektivitu výroby. Tiskne se z velmi odolného a cenové dostupného materiálu PA 12. Barevnou 3D tiskárnu HP Jet Fusion najdete ve stánku společností 3Dees Industries a DAE3D na venkovní ploše u pavilónu P.