Již zítra se otevřou brány norimberského výstaviště, aby hostily jednu z nejvýznamnějších akcí letošního podzimu, veletrh Fachpack. Podle organizátorů veletrhu bude akce ještě o něco větší než tomu bylo v minulých ročnících. Fachpack, který má ročník od ročníku stále vzrůstající tendenci, by měl v letošním roce obsadit 12 hal. V nich bude presentovat své produkty, technologii i logistiku 1500 vystavovatelů. 

Plocha výstaviště na letošní Fachpack byla vyprodána již půl roku předem, i to je důkaz, že o mezinárodní obalový a logistický veletrh je mezi producenty i obchodníky enormní zájem a akce se právem řadí mezi nejvýznamnější obalové mezinárodní akce konané v Evropě.

Chybět nebude ani atraktivní doprovodný program

Jak může návrh pomoci vytvořit úspěšný image značky? Jaké jsou trendy v komunikaci značky? Jaké nové materiály a technologie jsou k dispozici pro balení? Takováto a mnohá další témata budou probírána v nové hale 8 ve speciální presentaci zaměřené na prémiové obaly, inovativní materiály, tisk a zpracování. Populární PackBox Forum (Hala 7) nově doplňuje nové fórum TechBox v hale 3, což téměř zdvojnásobuje počet prezentací (obě fŕa jsou letos konány pod názvem „"Dva jsou lepší než jeden").

Jak dopadl německý „Obal roku“?

Novinkou na letošním ročníku FachPack je Pavilion of Associations v hale 6. Návštěvníky zde bude zvát k diskusi přibližně deset oborových skupin a asociací z různých evropských zemí (včetně Polska, České republiky, Maďarska, Lotyšska, Nizozemska a Rakouska).

Německý obalový institut (dvi) v Berlíně má stánek v hale 6 (6-459), kde budou vystaveny výrobky, které získaly cenu německých obalů v deseti různých kategoriích. Slavnostní vyhlášení cen dvi se bude konat hned  první den veletrhu.