I když britská společnost Abbey Labels již první tiskárnu typu MPS EF 340 pořizovala před téměř dvěmi lety, nyní vůbec poprvé v Evropě instalovala nový flexotiskový stroj MPS EF 340 s nejnovějším systémem GEW ArcLED UV. Jedná se již o třetím z pěti plánovaných investic provedených společností Abbey Labels v průběhu roku 2017.

Abbey Labels  sídlí v Bury St Edmunds, Suffolk a v současnosti zaměstnává 37 zaměstnanců. Obrat firmy přesahuje 5,6 milionů liber. Firma má certifikaci British Retail Consortium (BRC), akreditaci ISO 14001 i certifikaci Sedex. Etikety a obaly především pro potraviny, nápoje, farmacii a kosmetiku potiskuje nejčastěji flexotiskem či digitálně.

Osmibarevná kvalita

Nový MPS EF 340 je první v Evropě, který bude mít nainstalován nejnovější systém GEW ArcLED UV. Společnosti umožňuje tisknout až osmibarevným vysoce kvalitním a stabilním potiskem.

Značka MPS (MPS Systems B.V.) představuje celosvětově známý brand flexotiskových a ofsetových strojů především pro potisk etiket i flexibilních obalů.

Úspory v provozním nasazení

Hlavní výhodou  typu GEW LED vytvrzovacího systému je, že umožňuje tiskárně reagovat na krátkodobé i dlouhodobé požadavky trhu s etiketami a obaly, navíc s environmentálně příznivou výrobou. Systém LED často využívá až o 50% méně energie než běžné UV vytvrzování barev. Dalším benefitem je i to, že na substrát vyzařuje velmi malé nebo spíše žádné teplo. LED lampy jsou sice v současnosti dražší než UV, ale mají zřetelnou a velmi praktickou výhodu ve své životnosti, která je až 20krát vyšší.